Mapa strony
Suche oko - przyczyny i leczenie

Suche oko - przyczyny i leczenie

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

W czasach, gdy wiele osób swoją pracę i czas wolny spędza przed ekranami komputerów choroby oczu stały się prawdziwą epidemią. Jedną z nich jest tzw. suche oko, a właściwie zespół suchego oka.
Suche oko – przyczyny i objawy
Suche oczy to często efekt wielogodzinnej pracy przed komputerem. Wzrok patrząc na ekran nie zmienia swojej ostrości, półprzymknięte oczy rzadko mrugają, a ponadto w przestrzeni wokół monitora zagęszczają się cząstki brudu i kurzu. Oczy łatwo wysychają, a tracąc swój naturalny czynnik nawilżający: pieką, bolą, swędzą. Suche oczy w konsekwencji mogą prowadzić do zatykania się ujść gruczołów na powiece, a stąd już niedaleka droga do rozwoju gradówki czy jęczmienia. Suche oko rozwija się częściej u alergików. Na zespół suchego oka mogą też cierpieć osoby przebywające w klimatyzowanych pomieszczeniach, noszące soczewki kontaktowe, niedożywione, przyjmujące leki – np. tabletki antykoncepcyjne.
Suche oko – leczenie
Suche oczy powinny być nawilżane przy pomocy tzw. sztucznych łez (nawilżające krople do oczu). Krople nie tylko nawilżają, przywracając oku komfort, ale także zaaplikowane obficie do oka pomogą usunąć cząstki pyłu, brudu i innych zanieczyszczeń.
Co kilkanaście minut spójrzmy w dal, najlepiej na zielony krajobraz, pomrugajmy oczami.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl