Mapa strony
Niepłodność, a bezpłodność - podstawowe różnice

Niepłodność, a bezpłodność - podstawowe różnice

mgr farmacji Małgorzata Kruk

 Terminy niepłodność i bezpłodność często są używane zamiennie. W prawdzie oba sugerują pewne problemy z zajściem w ciążę, jednak tak naprawdę oznaczają zupełnie co innego.

Warto pamiętać, że bezpłodność to trwała niezdolność do posiadania potomstwa. W przypadku kobiet występuje na przykład po całkowitym usunięciu macicy, czy jajników. Natomiast bezpłodność u mężczyzny może być skutkiem uszkodzenia nasieniowodów (na przykład w trakcie operacji chirurgicznej jamy brzusznej), czy poważnego urazu jąder.

O niepłodności można mówić wtedy, kiedy nie dochodzi do poczęcia dziecka przez okres jednego roku, przy regularnym współżyciu (3-4 razy w tygodniu) bez stosowania środków antykoncepcyjnych. Przyczyny niepłodności mogą leżeć zarówno po stronie kobiety, jak i mężczyzny. Postawiona diagnoza o niepłodności to nie wyrok. Istnieje wiele skutecznych metod leczenia pod okiem lekarza ginekologa lub androloga, pozwalających na szczęśliwe poczęcie potomstwa.

Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Niepłodność, a bezpłodność - podstawowe różnice

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl