Mapa strony
Kiedy możemy mówić o problemie z płodnością

Kiedy możemy mówić o problemie z płodnością

mgr farmacji Małgorzata Kruk

 Wiele par starających się o dziecko, już od pierwszych tygodni regularnego współżycia z niecierpliwością oczekuje dwóch kresek na teście ciążowym. Niestety tylko nielicznym parom udaje się począć dziecko w pierwszym cyklu starań. Jeśli także po drugim, trzecim i kolejnym cyklu starań efektu brak, często pojawiają się myśli o niepłodności, jednak zwykle niesłusznie. Kiedy możemy więc mówić o problemie z płodnością?

O problemie z płodnością możemy mówić wtedy, jeśli po 12 miesiącach regularnego współżycia z częstotliwością 3-4 stosunków tygodniowo, bez stosowania antykoncepcji, parze nie udaje się począć dziecka. Brak efektów starań wcale nie musi oznaczać braku potomstwa w przyszłości. Okazuje się bowiem, że częstą przyczyną braku ciąży są infekcje układu moczowo – płciowego, schorzenia ginekologiczne lub ogólnoustrojowe, które uniemożliwiają poczęcie dziecka. Dlatego też zamiast martwić się na zapas i z miesiąca na miesiąc tracić nadzieję, warto udać się do lekarza ginekologa. Specjalistyczne badania obu partnerów, diagnoza oraz właściwe leczenie w większości przypadków pozwalają znacznie skrócić czas oczekiwania na dziecko.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl