Jak zwiększyć płodność

Jak zwiększyć płodność

mgr farmacji Małgorzata Kruk

 Starania o dziecko tylko dla niewielu par są uwieńczone sukcesem już w pierwszym miesiącu współżycia bez stosowania antykoncepcji. Gdy czas oczekiwania na poczęcie dziecka przedłuża się, zamiast skupiać się na kolejnym niepowodzeniu, lepiej wspomóc organizm preparatami zwiększającymi płodność.

Aby zwiększyć ilość płodnego śluzu w okresie okołoowulacyjnym, kobieta starająca się o dziecko od pierwszego dnia cyklu do momentu owulacji, powinna regularnie stosować olej z wiesiołka. Zawarte w kapsułkach nienasycone kwasy tłuszczowe korzystnie wpływają na jakość i ilość śluzu, zwiększając szanse na przetrwanie komórek plemnikowych i ułatwiając zapłodnienie.

Dodatkowo przyszła mama powinna zadbać o właściwy poziom kwasu foliowego, w dziennej dawce 0,4 mg.

Także mężczyźni mogą korzystnie wpłynąć na swoją płodność, stosując preparaty bez recepty, zawierające w swoim składzie: cynk i selen – minerały o udowodnionym, korzystnym wpływie na komórki plemnikowe oraz ekstrakt z żeń-szenia o działaniu aktywizującym organizm i stymulującym produkcję testosteronu.

Przyszli rodzice powinni również zadbać o zdrowy tryb życia. Właściwa dieta, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu oraz ograniczenie alkoholu i rzucenie palenia, korzystnie wpłyną na stan zdrowia i zwiększą szansę na posiadanie potomstwa.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl