Domowe sposoby na siniaki (na nogach, na ciele)

Domowe sposoby na siniaki (na nogach, na ciele)

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Siniaki to częsta i niezbyt estetyczna przypadłość zarówno dzieci, jak i dorosłych, pojawiająca się po uderzeniu na przykład o twardy przedmiot. Takie siniaki nie są groźne, świadczą jedynie o niewielkim wylewie podskórnym krwi, na skutek pęknięcia drobnych naczyń krwionośnych. Siniaki zwykle wchłaniają się samoistnie, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Jednak, aby szybciej je zlikwidować, możesz zastosować skuteczne i bezpieczne domowe sposoby na siniaki.

 Lód na siniaki
Najskuteczniejszym sposobem na siniaki jest zastosowanie okładów z lodu, tuż po urazie, jeszcze zanim pojawi się siniec. Alternatywą do kostek lodu może być także zimna woda. Zarówno lód, jak i chłodna woda obkurczają drobne naczynka krwionośne, co w konsekwencji hamuje podskórny wylew krwi i zapobiega powstaniu bolesnego i widocznego siniaka.

 Kapusta na siniaki
Doskonałym domowym sposobem na siniaki są również okłady z liści świeżej kapusty. Zawarty w nich sok wykazuje właściwości antyseptyczne, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne, skracając czas wchłonięcia siniaka. Okłady z liści kapusty możesz przygotować samodzielnie. Wystarczy, jeśli umyjesz kilka liści kapusty i delikatnie je rozgnieciesz, przy pomocy kuchennego wałka lub tłuczka - tak, aby puściły sok. Rozgniecione liście kapusty możesz zastosować bezpośrednio na obolałe i zasinione miejsce na około 15 minut. Zabieg możesz wykonywać nawet kilka razy dziennie, co znacznie przyspieszy likwidacje i bolesność sińca.

Kompresy na siniaki
Ponadto kompresy z roztworu sody oczyszczonej (łyżeczka sody na pół szklanki wody) lub ze schłodzonej, mocnej, czarnej herbaty będą działać kojąco na obolałe miejsce i przyspieszać wchłonięcie się siniaka. Okłady możesz stosować kilka razy dziennie na zmienione miejsce.

 Masaż na siniaki
Likwidację siniaka przyspieszy także delikatny masaż opuszkami palców obolałego miejsca. Masaż sprawi, ze zmniejszy się obrzęk i zaczerwienienie, przez co leczenie siniaka będzie trwało znacznie krócej.
  Pamiętaj, ze niewielkie siniaki, powstałe na skutek uderzenia, nie są powodem do zmartwienia. Jednak, kiedy sińce pojawiają się bez przyczyny, warto udać się do lekarza.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl