Mapa strony
Przegląd chirurgicznych metod powiększania biustu (operacji plastycznych piersi)

Przegląd chirurgicznych metod powiększania biustu (operacji plastycznych piersi)

mgr farmacji Małgorzata Kruk

 Chirurgiczne metody powiększania biustu od lat cieszą się dużą popularnością u pań w każdym wieku. Na powiększenie piersi decydują się nie tylko kobiety, których natura obdarzyła małym biustem. Operacja plastyczna piersi jest dobrym rozwiązaniem również dla pań, których piersi straciły naturalny kształt i jędrność – na skutek ciąży, karmienia piersią, diet odchudzających, czy fizjologicznego starzenia się organizmu. Jeśli rozważasz zabieg powiększenia biustu, w pierwszej kolejności powinnaś zapoznać się z najczęściej stosowanymi – także mało inwazyjnymi metodami powiększania biustu.

Klasyczna metoda powiększenia biustu to nic innego jak ingerencja chirurgiczna, polegająca na wykonaniu niewielkiego nacięcia i wszczepieniu indywidualnie dobranych implantów silikonowych. Zabieg wykonywany jest w pełnym znieczuleniu. Aby uzyskać oczekiwane efekty przeprowadzonego zabiegu, pacjentka powinna ściśle stosować się do zaleceń lekarza: nosić specjalistyczny biustonosz, spać i odpoczywać w pozycji na boku lub na plecach (zabroniona pozycja na brzuchu). Przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu powiększania biustu, przeciwwskazane są także: dźwiganie ciężarów oraz intensywna aktywność fizyczna.

Mniej znaną metodą powiększania piersi jest przeszczepienie do gruczołu piersiowego własnej tkanki tłuszczowej, pobranej z okolicy brzucha lub pośladków. Zabieg przeprowadzany jest również w znieczuleniu ogólnym. Dużą zaletą tej metody jest szybszy powrót do formy oraz brak konieczności długotrwałego noszenia specjalnej bielizny.

Najnowszą i najmniej inwazyjną metodą powiększania biustu jest wstrzykiwanie w tkankę piersi żelu z kwasem hialuronowym, przy zastosowaniu jedynie znieczulenia miejscowego. Zawarty w preparacie kwas hialuronowy nie tylko powiększa biust, ale również pobudza syntezę kolagenu, znacznie poprawiając jędrność i ogólny wygląd piersi. Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego utrzymują się przez około 2 lata. Aby podtrzymać efekt pełnych i jędrnych piersi, zabieg można wykonać ponownie.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl