Zapomnij o trądziku

Zapomnij o trądziku

Redakcja

Wypryski, krostki, zaskórniki, pryszcze, czyli trądzik to jeden z najczęstszych problemów dermatologicznych, z którymi borykają się nie tylko młodzi ludzie. Około 80% nastolatków ma zmiany trądzikowe, ale uskarżają się na nie także panie po trzydziestce. Może on mieć formę grudek, krost, a w cięższych postaciach – głębokich nacieków (guzków) i torbieli. Następstwem ciężkich postaci trądziku są blizny, poszerzone pory i przebarwienia, mogące utrzymywać się przez lata.

Trądzik pojawia się najpierw w okresie dojrzewania, a także zawsze wtedy, kiedy zostaje zaburzona gospodarka hormonalna. Wtedy to pod wpływem zwiększonej aktywności hormonów męskich, androgenów, dochodzi do nadmiernego pobudzenia pracy gruczołów łojowych. Poza tym przy ujściach gruczołów łojowych skóra nadmiernie rogowacieje. Warstwy zrogowaciałego naskórka zamykają ujście gruczołu łojowego, tworzy się tzw. zaskórnik. W środku panują idealne warunki do rozwoju beztlenowych bakterii (Propionibacterium acnes), odpowiedzialnych za rozwój stanu zapalnego. Trądzik bywa uważany za łagodną przypadłość okresu dojrzewania. Niesłusznie. Należy go leczyć, aby uniknąć poważniejszych powikłań (np. blizn). Ciężki trądzik leczy się pod kierunkiem dermatologa. Stosuje się leki działające miejscowo lub ogólnie. Bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja skóry dermokosmetykami przeznaczonymi do cery trądzikowej oraz odpowiednia dieta. Należy m.in. jeść dużo owoców i warzyw, unikać ostrych przypraw, alkoholu i kawy. Wskazane jest także przyjmowanie nowoczesnych suplementów diety o specjalnie dobranym składzie. Takim preparatem jest LAKTOCER+ZN. W skład tego suplementu wchodzi laktoferryna i cynk.

Laktoferryna:
  • jest białkiem (tzw. globuliną) występującym naturalnie w organizmie (m.in. w wątrobie, płucach, nerkach i łzach), stanowi pierwszą linię obrony przed chorobotwórczymi drobnoustrojami,
  • wiąże się ze strukturami błon komórkowych mikroorganizmów i uszkadzania je. W ten sposób eliminuje bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku (Propionibacterium acnes),
  • działa przeciwzapalnie. Wiąże bowiem liposacharydy (zapoczątkowują reakcję zapalną) uwalnianie z martwych komórek bakterii,
  • działa antyłojokotowo. Jako silny antyoksydant hamuje utlenianie skwalenu. Ogranicza powstawanie nadtlenku skwalenu – związku o działaniu pobudzającym produkcję łoju.


Cynk:
  • poprawia wygląd i koloryt skóry,
  • działa przeciwzapalnie,
  • przyśpiesza regeneracje naskórka,
  • zmniejsza produkcję i wydzielanie łoju,
  • hamuje wzrost bakterii Propionibacterium acnes.


LAKTOCER+ZN przyczynia się do poprawy stanu i wyglądu skóry oraz może wspomóc redukcję zaskórników i podrażnień.
Już po dwóch tygodniach przyjmowania suplementu LAKTOCER +ZN widać rezultaty. Zmniejszają się zaskórniki, krosty, zaczerwienienie. Cera staje się znacznie gładsza, bez zmian zapalnych.

Cena LAKTOCER +ZN ok. 36 zł za 40 tabletek po 500 mg, suplement diety dostępny w aptece.
Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Zapomnij o trądziku

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi

dziecko się moczy

Dlaczego dziecko 6 letnie się moczy w nocy? Już kilka takich sytuacji było, czy to może być jakaś choroba?.
23-03-2018 09:47
Dodał: limka

co was najbardziej stresuje?

co was najbardziej stresuje i jakie macie swoje sposoby zeby stresować sie mniej?.
26-03-2018 11:17
Dodał: limka

błonnik na odchudzanie

Wspomagał się ktoś z Was przy odchudzaniu błonnikiem? Warto? Jakie daje efekty i który błonnik polecacie?.
04-04-2018 10:33
Dodał: limka
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl