Alergiczne zapalenie spojówek - leczenie

Alergiczne zapalenie spojówek - leczenie

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Alergiczne zapalenie spojówek może pojawiać się sezonowo – w okresie zwiększonego pylenia roślin lub całorocznie, szczególnie u osób atopowych – alergików, jako objaw uczulenia na niektóre alergeny m.in. roztocza, spory grzybów, środki chemiczne, lateks.
Alergiczne zapalenie spojówek objawia się zaczerwienieniem oczu, dyskomfortem odczuwanym w oczach oraz obfitym łzawieniem.
Alergiczne zapalenie spojówek – leczenie:
  • izolacja od alergenu;
  • obfite płukanie oczu, np. solą fizjologiczną czy kroplami do nawilżania oka;
  • stosowanie kropli do oczu z substancją o działaniu przeciwhistaminowym np. difenhydraminą i składnikiem obkurczającym naczynia krwionośne – nafazoliną - zmniejsza objawy stanu zapalnego (preparaty dostępne na receptę);
  • stosowanie leków doustnych o działaniu antyalergicznym (np. z cetyryzyną, loratadyną), ewentualnie leków o działaniu obkurczającym naczynia krwionośne – np. z pseudoefedryną (preparaty dostępne bez recepty).

Obserwując u siebie objawy zapalenia spojówek – warto udać się do okulisty. Lekarz dysponuje możliwością zapisania nam leków leczących alergiczne zapalenie spojówek, dostępnych na receptę.
W leczeniu profilaktycznym zaleca się przede wszystkim unikanie kontaktu z alergenami, przyjmowanie doustnych leków przeciwalergicznych, oraz częste zakraplanie oczu kroplami nawilżającymi (szczególnie zalecane u osób cierpiących na tzw. suche oczy).
W leczeniu alergicznego zapalenia spojówek może zostać zastosowane odczulanie, szczególnie wtedy, gdy leczenie objawowe jest mało skuteczne.
Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Alergiczne zapalenie spojówek - leczenie

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl