Mapa strony
Wybielanie zębów w domowym zaciszu - skuteczne sposoby

Wybielanie zębów w domowym zaciszu - skuteczne sposoby

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Piękny, śnieżnobiały uśmiech dodaje nam urody i pewności siebie. Zdarza się jednak, że niewłaściwa higiena jamy ustnej, palenie papierosów, picie mocnej kawy, herbaty, czy czerwonego wina, pozostawiają po sobie nieestetyczne przebarwienia na powierzchni zębów. Jeśli tylko zauważysz, że zęby utraciły naturalny biały odcień, jak najszybciej zacznij działać!
Aby rozjaśnić koloryt swoich zębów, możesz zdecydować się na zabieg profesjonalnego wybielania w gabinecie stomatologicznym.
Jeśli natomiast jesteś zwolennikiem wybielania zębów w domowym zaciszu, skutecznych sposobów jest wiele!
Wybielająca pasta do zębów

Systematycznie stosowana, pozwoli Ci usunąć istniejące przebarwienia oraz rozjaśnić szkliwo zębów. Jej działanie wybielające opiera się na mechanicznym ścieraniu powierzchni zębów przez substancje aktywne (węglan wapnia, krzemionka). Ponadto dobra pasta wybielająca będzie zawierała także związki fluoru, chroniące Twoje zęby przed próchnicą oraz wyciągi roślinne (z rumianku, nagietka) o działaniu przeciwzapalnym i antyseptycznym, łagodzącym podrażnienie dziąseł.
Paski wybielające zęby

Nasączone są specjalnym żelem, zawierającym w swoim składzie związki aktywne (zwykle nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu). Substancje te w kontakcie ze śliną, uwalniają cząsteczki tlenu, odpowiedzialne za proces wybielania szkliwa zębów. Aby uzyskać oczekiwany efekt, paski należy przyklejać na powierzchnię zębów systematycznie (najczęściej 2 razy dziennie: rano i wieczorem przez 7 lub 14 dni, na pół godziny). Efekt wybielania zębów jest wyraźnie widoczny i utrzymuje się na zębach zwykle przez kilka miesięcy.
Kredka wybielająca do zębów

Pozwala na precyzyjne nałożenie wybielającego żelu na powierzchnię zębów, wymagających rozjaśnienia. Kredka skutecznie usuwa przebarwienia po kawie, herbacie, winie, czy papierosach. Pozwala także nieznacznie rozjaśnić koloryt szkliwa u osób z genetycznymi uwarunkowaniami do szarego odcienia zębów.
Płukanka wybielająca do zębów

Pomaga usunąć przebarwienia w miejscach trudno dostępnych, jednocześnie chroniąc zęby przed próchnicą. Płukanka wybielająca do zębów może być stosowana nawet codziennie, jako uzupełnienie higieny jamy ustnej.
Guma wybielająca do zębów

To wygodny produkt, który możesz stosować w podróży, w pracy – zawsze wtedy, kiedy jesteś narażona na powstanie nieestetycznych przebarwień (np. po kawie, mocnej herbacie).
Żel wybielający do zębów

Stosowany jest powszechnie w gabinetach stomatologicznych. Nieco słabszy preparat (zwykle o niższym stężeniu) możesz aplikować samodzielnie w domu. Wystarczy, jeśli na specjalne nakładki nałożysz porcję żelu i umieścisz je na zębach na określony przez producenta okres czasu. Formuła wybielająca żelu pozwoli rozjaśnić koloryt Twoich zębów nawet o kilka tonów.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl