Dobra pasta wybielająca - jaką wybrać

Dobra pasta wybielająca - jaką wybrać

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Niedrogą, a zarazem całkiem skuteczną metodą rozjaśniania zębów jest pasta wybielająca. Systematycznie stosowana, pozwalają usunąć istniejący osad i nieduże przebarwienia oraz chronić zęby przed powstaniem nowych. W drogeriach oraz na aptecznych półkach wybór past wybielających jest tak naprawdę duży.
Jak spośród nich wybrać najlepszy preparat, aby spełnił Twoje oczekiwania?

Sięgając po pastę wybielającą, zwróć uwagę, aby w swoim składzie zawierała związki chemiczne o właściwościach ściernych (związki krzemionki, węglan wapnia, fosforan wapnia), które mechanicznie będą usuwać z powierzchni zębów osad, płytkę nazębną oraz przebarwienia.
Dobra pasta wybielająca powinna także chronić Twoje zęby przed próchnicą, dlatego też wybieraj preparaty, zawierające związki fluoru.
Jeśli masz wrażliwe dziąsła, ze skłonnością do podrażnień, zdecyduj się na taki preparat, który dodatkowo będzie zawierał wyciągi roślinne (np. z kasztanowca, rumianku, nagietka), korzystnie wpływające na stan dziąseł.
Także przy problemie z nadwrażliwością zębów, wybierz pastę wybielającą do zębów wrażliwych. Jej skład bowiem został wzbogacony o związki chemiczne (najczęściej hydroksyapatyt i chlorek potasu), zmniejszające bolesność zębów, powstałą na skutek picia zimnych lub gorących napojów oraz spożywania kwaśnych pokarmów.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl