Mapa strony
Czy wiesz jak prawidłowo stosować klej do protez

Czy wiesz jak prawidłowo stosować klej do protez

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Idealnie dobrana proteza zębowa powinna pozostawać na swoim miejscu przez cały dzień i dobrze przylegać do śluzówki. Niestety zwłaszcza, kiedy proteza jest nowa lub wręcz przeciwnie - zużyta, mogą pojawić się problemy z jej noszeniem. A wtedy warto sięgnąć po klej do protez, który będzie miał za zadanie zwiększyć przyleganie protezy do błony śluzowej dziąseł, jednocześnie chroniąc je przed bolesnymi otarciami.

Jeśli zamierzasz stosować klej do protez regularnie, po preparat udaj się do apteki. Wtedy masz pewność, że nie będzie szkodliwie oddziaływał na stan dziąseł. Kupując preparat, zwróć uwagę na jego skład. Dobry klej do protez będzie zawierał substancje o działaniu pęczniejącym i klejącym (skrobia, czy naturalna guma karaya), dopasowującym się do kształtu dziąseł.

Aby preparat spełniał swoje zadanie, warto nauczyć się jego właściwej aplikacji. Czy wiesz, jak prawidłowo stosować klej do protez? Niezwykle ważne jest, aby klej nakładać na oczyszczoną, wilgotną protezę w miejscach przylegania do podniebienia, a następnie jak najszybciej umieścić protezę w jamie ustnej. Pod wpływem działania śliny, zawarte w preparacie substancje będą pęcznieć, przyklejając protezę do podniebienia.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl