Żurawina wielkoowocowa

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Żurawina wielkoowocowa

Wyciąg z żurawiny znany jest przede wszystkim ze swoich wyjątkowych właściwości, jako preparat wspomagający prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego. Może być stosowany zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo – w obu przypadkach z doskonałym rezultatem.
Działanie żurawiny

Wyciąg z żurawiny obfituje w proantocyjanidyny – substancje aktywne, które skutecznie zwalczają stany zapalne dróg moczowych, wywołane przez bakterie E.coli poprzez:
uniemożliwienie bakteriom przylegania do komórek błony śluzowej dróg moczowych,
obniżenie pH moczu i ograniczenie możliwości wzrostu i rozwoju bakterii,
hamowanie procesu zapalnego,
wspomaganie eliminacji bakterii chorobotwórczych.
Żurawina w kapsułkach (wyciąg z żurawiny)

Skoncentrowany wyciąg z żurawiny dostępny jest w formie wygodnych do połknięcia kapsułek. Może być stosowany leczniczo oraz w profilaktyce nawracających się zakażeń układu moczowego.
Żurawina w syropie

Wyciąg z żurawiny dostępny jest również w postaci smacznego syropu, do stosowania u najmłodszych (już od 3 roku życia) w celu zapobiegania i leczenia bakteryjnych infekcji dróg moczowych.
Żurawina dla kobiet ciężarnych i karmiących

Większość preparatów żurawiny może być bezpiecznie stosowana przez kobiety w ciąży oraz karmiące mamy, bez ryzyka negatywnego wpływu na dziecko (informacja producenta na opakowaniu lub ulotce konkretnego preparatu żurawiny).
Wysoka jakość preparatu z żurawiną

Aby mieć pewność, że preparat z żurawiną jest naprawdę wysokiej jakości, warto odszukać na opakowaniu produktu wartość standaryzacji na określoną ilość proantocyjanidyn (PAC) – czyli związków aktywnych, obecnych w wyciągu z żurawiny.
Kupując produkt standaryzowany, mamy pewność, że zażywana kapsułka zawiera deklarowaną przez producenta ilość proantocyjanidyn, a w konsekwencji będzie wykazywać określone działanie profilaktyczne lub lecznicze.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl