Prezerwatywa - skuteczne zabezpieczenie

Prezerwatywa - skuteczne zabezpieczenie

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Prezerwatywa jest ciągle najpopularniejszym zabezpieczeniem przed niechcianą ciążą. Kondomy są przede wszystkim łatwo dostępne oraz niedrogie, w porównaniu do innych środków zapobiegania ciąży. Ponadto ich duży wybór pozwala zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających partnerów.

Jednak bez wątpienia podstawową zaletą prezerwatyw jest ich bezpieczeństwo i wysoka skuteczność.

Pamiętaj, że prawidłowo założona prezerwatywa (zgodnie z instrukcją umieszczoną w ulotce) chroni nie tylko przed zapłodnieniem, ale również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Kondomy stanowią doskonałą barierę przed wirusami, bakteriami oraz grzybami chorobotwórczymi, chroniąc przed zakażeniem, zwłaszcza podczas ryzykownych stosunków seksualnych.

Prezerwatywa jest także bezpiecznym zabezpieczeniem przed niechcianą ciążą. Wskaźnik Pearla dla kondomów wynosi od 2 do 15. Oznacza to, że na 100 kobiet zabezpieczających się prawidłowo nałożoną prezerwatywą przez okres roku czasu, tylko 2 zaszły w ciążę. Natomiast w przypadku nieprawidłowego stosowania kondomów – odsetek zapłodnień znacznie się zwiększył i wyniósł 15 w ciągu roku.

Prezerwatywy są całkowicie bezpieczne dla organizmu. Tylko u niektórych osób może dojść do wystąpienia uczulenia na lateks, co wymaga zmiany rodzaju prezerwatyw. U większości partnerów są dobrze tolerowane. Bez wątpienia dużą zaletą jest brak wpływu na gospodarkę hormonalną kobiety (w przeciwieństwie do doustnych środków antykoncepcyjnych).

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl