Wypadanie włosów po porodzie

Wypadanie włosów po porodzie

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Na skutek zmian hormonalnych (podwyższonego poziomu estrogenów) w organizmie przyszłej mamy, w okresie ciąży znacznie poprawia się stan włosów. Stają się gęstsze, bardziej błyszczące i znacznie mniej podatne na wypadanie. Jednak po porodzie, poziom estrogenów znacznie spada, co przyczynia się do nadmiernej utraty włosów przez kilka miesięcy po rozwiązaniu. Wypadanie włosów po porodzie to proces całkowicie fizjologiczny, którego doświadcza prawie każda młoda mama. Jednak nie oznacza to, że masz pozostać całkowicie bierna z tym problemem. Czy wiesz, jak sobie radzić z wypadaniem włosów po porodzie?

Aby zminimalizować skutki burzy hormonów, wzmacniaj włosy każdego dnia. Po pierwsze, zadbaj o ich właściwą pielęgnację. Podczas wieczornej kąpieli znajdź czas nie tylko na umycie włosów (wybierz szampon wzmacniający do włosów wypadających) i delikatny, odprężający masaż skóry głowy, ale również na nałożenie odżywki. Dodatkowo 2-3 razy w tygodniu zastosuj maskę odżywczą do włosów. Jej bogata formuła dostarczy włosom składników, niezbędnych do budowania ich prawidłowej struktury.

Kolejnym krokiem do gęstszych włosów po porodzie jest stosowanie zdrowej diety, bogatej w produkty zbożowe, nabiał, warzywa i owoce. Witaminy i minerały zawarte w pokarmach są dobrze przyswajane przez organizm, dzięki czemu odżywisz swoje włosy „od wewnątrz”.

Kondycję swoich włosów poprawisz również stosując suplementy diety. Jeśli karmisz piersią, sięgaj tylko po te preparaty, które są przeznaczone do stosowania przez młode, karmiące mamy. Natomiast, jeśli zakończyłaś już laktację, tak naprawdę możesz sięgnąć po dowolny preparat witaminowo - mineralny, wzmacniający włosy.

Oceny i komentarze (0) - Wypadanie włosów po porodzie

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi

dziecko się moczy

Dlaczego dziecko 6 letnie się moczy w nocy? Już kilka takich sytuacji było, czy to może być jakaś choroba?.
23-03-2018 09:47
Dodał: limka

co was najbardziej stresuje?

co was najbardziej stresuje i jakie macie swoje sposoby zeby stresować sie mniej?.
26-03-2018 11:17
Dodał: limka

błonnik na odchudzanie

Wspomagał się ktoś z Was przy odchudzaniu błonnikiem? Warto? Jakie daje efekty i który błonnik polecacie?.
04-04-2018 10:33
Dodał: limka

inhalacje dobre na kaszel?

mamusie czy inhalacje mogą pomóc na kaszel? bo juz nie mam pomyslu co dać mojej niuni, mam inhalator, zazwyzaj do tej pory robiłam inhalacje z soli fizjologiczej na katar ale cyz na kaszel to te zmoze pomoc?.
21-06-2018 22:23
Dodał: colanka

lubicie pić soki?

Jakie soki pijeie najczęściej? Nie wiem dlaczego ale im zimniej tym większa u mnie ochota na takie typowo przecierowe soki, jak kubuś, piję teraz bardzo często.
22-10-2018 15:05
Dodał: pinka

witaminy przed ciążą

jakie witaminy warto brać przed ciążą? jak długo przed trzeba zaczac brac? Czy sam kwas foliowy wystarczy.
30-10-2018 10:22
Dodał: pinka
copyright by Vivamax 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl