Wypadanie włosów po porodzie

Wypadanie włosów po porodzie

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Na skutek zmian hormonalnych (podwyższonego poziomu estrogenów) w organizmie przyszłej mamy, w okresie ciąży znacznie poprawia się stan włosów. Stają się gęstsze, bardziej błyszczące i znacznie mniej podatne na wypadanie. Jednak po porodzie, poziom estrogenów znacznie spada, co przyczynia się do nadmiernej utraty włosów przez kilka miesięcy po rozwiązaniu. Wypadanie włosów po porodzie to proces całkowicie fizjologiczny, którego doświadcza prawie każda młoda mama. Jednak nie oznacza to, że masz pozostać całkowicie bierna z tym problemem. Czy wiesz, jak sobie radzić z wypadaniem włosów po porodzie?

Aby zminimalizować skutki burzy hormonów, wzmacniaj włosy każdego dnia. Po pierwsze, zadbaj o ich właściwą pielęgnację. Podczas wieczornej kąpieli znajdź czas nie tylko na umycie włosów (wybierz szampon wzmacniający do włosów wypadających) i delikatny, odprężający masaż skóry głowy, ale również na nałożenie odżywki. Dodatkowo 2-3 razy w tygodniu zastosuj maskę odżywczą do włosów. Jej bogata formuła dostarczy włosom składników, niezbędnych do budowania ich prawidłowej struktury.

Kolejnym krokiem do gęstszych włosów po porodzie jest stosowanie zdrowej diety, bogatej w produkty zbożowe, nabiał, warzywa i owoce. Witaminy i minerały zawarte w pokarmach są dobrze przyswajane przez organizm, dzięki czemu odżywisz swoje włosy „od wewnątrz”.

Kondycję swoich włosów poprawisz również stosując suplementy diety. Jeśli karmisz piersią, sięgaj tylko po te preparaty, które są przeznaczone do stosowania przez młode, karmiące mamy. Natomiast, jeśli zakończyłaś już laktację, tak naprawdę możesz sięgnąć po dowolny preparat witaminowo - mineralny, wzmacniający włosy.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl