Jak skutecznie zapobiec wypadaniu włosów

Jak skutecznie zapobiec wypadaniu włosów

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Włosy nie wypadają bez przyczyny. Osłabienie kondycji włosów i ich intensywna utrata mogą być spowodowane wieloma przyczynami. Chcąc cieszyć się pięknymi, gęstymi włosami postaraj się prawidłowo dbać o włosy „od wewnątrz i od zewnątrz” każdego dnia.

Jak skutecznie zapobiegać wypadaniu włosów?
Po pierwsze pielęgnacja – tylko dobre nawyki

Bardzo częstą przyczyną nadmiernej utraty włosów są błędy w codziennych zabiegach pielęgnacyjnych: podczas mycia, suszenia i czesania włosów. Dlatego też wyrób w sobie tylko dobre nawyki:
myj włosy regularnie (nawet każdego dnia), używając szamponu przeznaczonego do pielęgnacji twojego rodzaju włosów,
do mycia włosów używaj ciepłej, niegorącej wody,
dokładnie spłukuj szampon i odżywkę,
delikatnie osuszaj włosy ręcznikiem, unikaj tarcia włosów,
rozczesuj włosy powoli, przy użyciu grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami, nie szarp włosów, jeśli masz problem z ich rozczesaniem, sięgnij po odżywkę w postaci mgiełki, która ułatwi ci rozplątanie włosów,
susz włosy chłodnym lub lekko ciepłym (nigdy gorącym) strumieniem powietrza,
z rozsądkiem i tylko okazjonalnie używaj lokówki lub prostownicy do włosów.
Po drugie zdrowa dieta dla Twoich włosów

Zdarza się również, że niedobór witamin i minerałów w organizmie daje o sobie znać osłabionymi, łamliwymi, wypadającymi włosami. Zadbaj, aby włosom nigdy nie zabrakło witamin i minerałów, niezbędnych do budowania ich prawidłowej struktury. Komponuj posiłki tak, aby na talerzu znalazły się produkty zbożowe (cenne źródło witamin z grupy B), nabiał, mięso, warzywa i owoce, które dostarczą organizmowi odpowiedniej dawki witamin, mikro i makroelementów i uchronią włosy przed nadmiernym wypadaniem.
Po trzecie dodatkowa suplementacja

Aby skutecznie zapobiegać wypadaniu włosów, codzienną dietę możesz uzupełnić, stosując doustne preparaty wzmacniające włosy. Suplementy diety z: wyciągiem ze skrzypu polnego, wyciągiem z drożdży, aminokwasami (cystyna, metionina), witaminami (zwłaszcza z grupy B oraz A, C, E) oraz minerałami (żelazo, selen, cynk, miedź, krzem) dostarczą Twoim włosom niezbędnych substancji do budowania mocnej struktury włosów.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl