Jak wybrać dobry szampon do włosów suchych

Jak wybrać dobry szampon do włosów suchych

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Suche włosy wymagają wyjątkowej pielęgnacji, gdyż częściowo są pozbawione fizjologicznego natłuszczenia, przez co stają się matowe i podatne na elektryzowanie się. Suche włosy są także bardziej narażone na złamania i rozdwajanie się końcówek, na skutek obniżonego nawilżenia wnętrza włosa. Dlatego też, jeśli masz suche włosy z tendencją do elektryzowania się, zadbaj o ich właściwą pielęgnację na co dzień.

Jak dbać o suche włosy?

Podstawą pielęgnacji powinno być stosowanie szamponów do włosów suchych, zniszczonych i odwodnionych. Ich skład został wzbogacony o: lipoproteiny, woski, glicerynę, czy olejki roślinne (np. z drzewa herbacianego, oliwek), które osłaniają łodygę włosa, chroniąc ją przed utratą wody. Preparaty do mycia włosów suchych mogą zawierać ponadto kojący pantenol oraz wyciąg z aloesu, a także witaminy o dobroczynnym działaniu na włosy i skórę głowy.

Po umyciu włosów, możesz nałożyć na wilgotne jeszcze kosmyki odżywkę do włosów suchych, która dodatkowo nawilży i odżywi przesuszone włosy. Raz w tygodniu zastosuj regenerującą maskę do włosów suchych, Pamiętaj, że częste mycie włosów, dodatkowo je przesusza. Dlatego też, myj włosy co drugi dzień, aby chronić je przed utratą nawilżenia i lipidowej ochrony.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl