Mapa strony
Pielęgnacja paznokci Jak wzmocnić łamliwe paznokcie

Pielęgnacja paznokci Jak wzmocnić łamliwe paznokcie

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Przyczyn łamliwych, rozdwajających się paznokci jest naprawdę wiele. Niepełnowartościowa dieta, uboga w składniki mineralne i witaminy, długotrwałe narażenie płytki paznokciowej na działanie wody oraz silnych detergentów, a także nieprawidłowo wykonany manicure mogą skutkować znacznym osłabieniem kondycji paznokci.
Aby wzmocnić łamliwe paznokcie, dbaj o nie każdego dnia:
Stosuj pełnowartościową dietę, bogatą w produkty pełnoziarniste (cenne źródło witamin z grupy B), produkty mleczne (źródło wapnia) oraz warzywa i owoce, które obfitując w witaminy i minerały będą wzmacniały twoje paznokcie „od wewnątrz”.
Naucz się wykonywać manicure prawidłowo. Zrezygnuj ze stosowania metalowych pilników do paznokci, które mogą uszkadzać płytkę. Wybieraj pilniki szklane lub papierowe – całkowicie bezpieczne dla paznokci. Opiłowuj paznokcie delikatnie, przesuwając pilnik w jedną stronę (a nie ruchem „tam i spowrotem”).
Zrezygnuj ze stosowania zmywaczy do paznokci na bazie acetonu. Do usunięcia lakieru wybieraj raczej produkty bezacetonowe, wzbogacone wyciągami roślinnymi oraz witaminami.
Regularnie stosuj wzmacniające odżywki do paznokci: z jedwabiem, keratyną, witaminami i minerałami.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl