Mapa strony
Jak skutecznie pozbyć się łupieżu

Jak skutecznie pozbyć się łupieżu

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Łupież to uporczywa dolegliwość, która może pojawić się z dnia na dzień. Stres, niepełnowartościowa dieta, uczulenie na kosmetyki do mycia i pielęgnacji włosów to tylko nieliczne czynniki, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia łupieżu. Jeśli i ty masz problem z powracającym łupieżem, postaraj się zadbać o codzienną, prawidłową pielęgnację włosów i skóry głowy. A jeśli łupież mimo wszystko się pojawi, rozpocznij kurację przeciwłupieżową. Oto, jak skutecznie pozbyć się łupieżu:

W związku z tym, że najczęstszą przyczyną łupieżu jest zakażenie grzybicze, w pierwszej kolejności sięgnij po szampony, zawierające w swojej formule substancje przeciwgrzybicze. Preparaty na bazie takich składników, jak: ketokonazol, cyklopiroksolamina, pirytionian cynku, czy oktopiroks, będą skutecznie zwalczały głównego winowajcę łupieżu (grzyba Malassezia furfur). Doskonałym rozwiązaniem mogą być także szampony z substancjami pochodzenia naturalnego: z olejkiem z drzewa herbacianego, czy ichtiolem. Pamiętaj, aby szampony przeciwłupieżowe stosować zgodnie z zaleceniami producenta, podanymi na opakowaniu. Kuracja przeciwłupieżowa powinna trwać minimum kilka tygodni, co oznacza, że stosowanie szamponu nie należy przerywać, po zauważeniu pierwszych rezultatów leczenia.

Zwalczanie łupieżu możesz także wspomóc pełnowartościową dietą, bogatą w składniki mineralne oraz witaminy lub stosując suplementy diety na włosy.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl