Mapa strony
Jak prawidłowo stosować krem do depilacji

Jak prawidłowo stosować krem do depilacji

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Depilacja przy użyciu kremu jest prostym i bezbolesnym sposobem usuwania zbędnego owłosienia. Zabieg możesz wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Wystarczy jedynie dobry krem do depilacji, wolna chwila i odrobina wprawy, aby szybko usunąć włoski. Jeśli zabieg wykonujesz pierwszy raz, najprawdopodobniej zastanawiasz się, jak prawidłowo stosować krem do depilacji. W praktyce okazuje się, że to naprawdę nic trudnego!

Jeśli chcesz prawidłowo stosować krem do depilacji:
W pierwszej kolejności wykonaj próbę uczuleniową – nałóż niewielką ilość preparatu na skórę (np. nogi) i odczekaj 3-4 minuty. Jeśli na skórze pojawi się zaczerwienienie, zrezygnuj ze stosowania preparatu i wybierz inny sposób depilacji. Natomiast, jeśli twoja skóra nie reaguje alergicznie na preparat do depilacji, możesz śmiało go stosować.
W następnej kolejności umyj dokładnie wodą z mydłem skórę, która będzie poddana zabiegowi depilacji. Po delikatnym osuszeniu skóry, rozprowadź na niej niezbyt grubą warstwę kremu do depilacji.
Odczekaj kilka minut (dokładny czas będzie podany przez producenta na opakowaniu) i usuń preparat przy pomocy dołączonej do kremu szpatułki.
Dokładnie zmyj ze skóry resztki preparatu. Po osuszeniu skóry, możesz nałożyć na nią balsam odżywczy, który nawilży i odżywi depilowaną skórę.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl