Mapa strony
Depilacja woskiem, depilacja kremem - metody usuwania zbędnego owłosienia

Depilacja woskiem, depilacja kremem - metody usuwania zbędnego owłosienia

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Metod usuwania zbędnego owłosienia jest wiele. Jednak nie każdy rodzaj depilacji może być dobrze tolerowany przez twoją skórę. Zdarza się bowiem, że wydepilowana skóra reaguje podrażnieniem, zaczerwienieniem, czy swędzeniem, a wtedy warto poszukać metody depilacji przyjaznej twojej skórze.
Depilacja woskiem
Wybierana jest najczęściej przez kobiety, które chcą uzyskać długotrwały efekt zabiegu. Depilację woskiem najlepiej wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Zabieg można również przeprowadzić samodzielnie w domu, naklejając na skórę gotowe plastry z woskiem, po ich uprzednim ogrzaniu do właściwej, podanej na opakowaniu temperatury. Metoda ta jest stosunkowo trwała, lecz niestety bolesna.
Depilacja kremem
Pozwala w domowym zaciszu w krótkim czasie uzyskać efekt gładkiej skóry, bez śladów zbędnego owłosienia. Kremy do depilacji zawierają w swoim składzie substancje chemiczne (najczęściej tioglikolan sodu lub tioglikolan wapnia), rozpuszczające keratynę – główny składnik budulcowy włosa. Dlatego też już po kilku minutach od rozprowadzenia kremu na skórze, możliwe jest usunięcie włosków przy pomocy dołączonej do preparatu szpatułki. Dużą zaletą tego rodzaju depilacji jest niska cena kosmetyku oraz bezbolesność zabiegu. Niestety efekt depilacji przy użyciu kremu utrzymuje się krótko – zwykle dwa – trzy dni. Inną wadą tego rodzaju depilacji jest ryzyko powstania uczuleń u osób o wrażliwej skórze.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl