Na czym polega test ciążowy z krwi

Na czym polega test ciążowy z krwi

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Test ciążowy z krwi jest na obecną chwilę najczulszą metodą wykrywania ciąży. Możesz go wykonać jedynie w warunkach laboratoryjnych, oddając krew do badania w punktach badań krwi.

Test ciążowy z krwi polega na oznaczeniu poziomu hormonu beta-HCG, wydzielanego przez tkanki zarodka. Dokładny wynik pozwala potwierdzić lub wykluczyć ciążę. Test ciążowy z krwi jest na tyle dokładny, że na podstawie wyniku liczbowego możliwe jest nawet określenie wieku ciąży (w tygodniach).

Test ciążowy z krwi możesz wykonać już 7 dnia po zapłodnieniu, a więc około 7-10 dnia po współżyciu. Wykonanie testu w tym czasie i kolejnych dniach cyklu daje w 100% wiarygodny wynik.

Pamiętaj, jeśli podejrzewasz u siebie ciążę, a test domowy pokaże wynik dodatni, udaj się kontrolnie na badanie krwi, aby potwierdzić zapłodnienie i zagnieżdżenie się zarodka. Dla większości lekarzy ginekologów nie domowy test ciążowy, a wynik badania krwi na obecność hormonu beta-HCG oraz badanie ginekologiczne stanowią podstawę do potwierdzenia ciąży.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl