Jak prawidłowo wykonać test ciążowy

Jak prawidłowo wykonać test ciążowy

mgr farmacji Małgorzata Kruk

W związku z tym, że w aptekach dostępne są trzy podstawowe rodzaje testów ciążowych, wykonanie każdego z nich nieznacznie się różni.

Aby wykonać test płytkowy, próbkę moczu pobierz do pojemniczka dołączonego do opakowania lub do jałowego pojemniczka do badania moczu. Przy pomocy pipetki (również w opakowaniu), nałóż 3 krople moczu w wyraźnie oznaczone przez producenta pole (zwykle całkiem z prawej lub lewej strony testu). Pozostaw test na płaskiej powierzchni (na przykład na blacie stołu, czy na pralce). Odczytaj wynik po upływie 4-5 minut. Po dłuższym czasie oczekiwania, wynik testu nie będzie prawidłowy.

Jeśli sięgnęłaś po test paskowy, pobierz próbkę moczu do jałowego pojemniczka do badania moczu, a następnie zanurz w nim pasek testowy na odpowiednią głębokość (wyraźna linia na teście) na około 10-15 sekund. Pasek połóż na płaskiej powierzchni. Odczytaj wynik po 4-5 minutach, nie później.

W przypadku testu strumieniowego nie jest konieczne pobieranie moczu. Wystarczy jeśli podłożysz pod strumień moczu końcówkę testu na około 5 sekund, a następnie odłożysz test i poczekasz 4-5 minut na wynik

Obecne na rynku testy są dość czułe i potrafią wykryć ciążę o każdej porze dnia. Niestety u nie wszystkich kobiet. Jeśli w twoim organizmie stężenie hormonu (HCG), który wykrywa test będzie zbyt niskie, test pokaże wynik negatywny, mimo istnienia ciąży. Dlatego producenci zalecają wykonywanie domowych testów ciążowych z porannego moczu, zaraz po przebudzeniu.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl