Mapa strony
Ciśnieniomierz czyli aparat do mierzenia ciśnienia - jaki wybrać

Ciśnieniomierz czyli aparat do mierzenia ciśnienia - jaki wybrać

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Jeśli chorujesz na nadciśnienie tętnicze, regularne mierzenie ciśnienia jest niezwykle ważne, gdyż pozwala kontrolować przebieg leczenia choroby. Także osoby zdrowe powinny przynajmniej raz w miesiącu (lub częściej) zmierzyć sobie ciśnienie, aby w razie otrzymania wysokich wartości, móc jak najwcześniej zdiagnozować chorobę i rozpocząć skuteczne leczenie.

W aptece wybór ciśnieniomierzy jest naprawdę duży. Jeśli jesteś osobą młodą, nie cierpisz na nadciśnienie lub miażdżycę i chcesz po prostu profilaktycznie zmierzyć ciśnienie krwi – sięgnij po ciśnieniomierz nadgarstkowy, który mierzy ciśnienie na tętnicy promieniowej.

Dla osób ze zdiagnozowaną chorobą nadciśnieniową polecane są znacznie dokładniejsze ciśnieniomierze automatyczne lub półautomatyczne, które posiadają mankiet do założenia na przedramię. Wykonanie pomiaru jest niezwykle proste. W przypadku ciśnieniomierza automatycznego wymaga jedynie prawidłowego nałożenia mankietu przez pacjenta oraz naciśnięcia przycisku start (ciśnieniomierz sam pompuje mankiet). Natomiast w przypadku ciśnieniomierza półautomatycznego, po nałożeniu mankietu na przedramię, pacjent przy użyciu pompki musi mankiet napompować samodzielnie do wartości wskazywanych na wyświetlaczu.

Klasyczne ciśnieniomierze (rtęciowe) powoli odchodzą do lamusa. Są bardzo dokładne, jednak dla niedoświadczonego pacjenta, samodzielny pomiar i prawidłowe odczytanie wyniku może okazać się trudne. Dlatego też zastosowanie ciśnieniomierzy rtęciowych powinno się ograniczyć jedynie do gabinetów lekarskich.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl