Emulsja do mycia twarzy - wady i zalety

Emulsja do mycia twarzy - wady i zalety

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Po emulsje do mycia twarzy sięgają najczęściej osoby z problemami skórnymi. Jednak, jeśli masz cerę normalną, bez skłonności do trądziku, również możesz na co dzień stosować emulsję, ze względu na jej naprawdę dobroczynne właściwości dla skóry. Poznaj wady i zalety emulsji do mycia twarzy.

Emulsje do mycia twarzy przede wszystkim są hipoalergiczne, nie wywołują podrażnień, nie naruszają fizjologicznego pH skóry oraz bariery lipidowej, dlatego też polecane są przez dermatologów, jako preparaty do codziennego mycia twarzy u osób ze skłonnością do: trądziku, atopii, alergii, przetłuszczania się lub przesuszania się skóry. Mogą być również stosowane u osób bez problemów skórnych, gdyż doskonale oczyszczają twarz i zapobiegają przed przesuszeniem. Plusem emulsji do mycia twarzy jest również ich płynna, niezbyt gęsta konsystencja, a w związku z tym naprawdę duża wydajność.

Minusem emulsji do mycia twarzy jest przede wszystkim jej wysoka cena (znacznie wyższa niż typowych preparatów do mycia twarzy), co związane jest przede wszystkim z wysoką jakością preparatu. Zniechęcać może także konsystencja (przypominająca mleczko do demakijażu), zwłaszcza osoby, które stosowały wcześniej mydło lub płynne preparaty do mycia twarzy (płyny micelarne, toniki).

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl