Jak zwalczyć zmarszczki pod oczami

Jak zwalczyć zmarszczki pod oczami

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Skóra pod oczami jest cienka, wrażliwa i podatna na przesuszenie. Dlatego też pierwsze objawy starzenia się skóry pojawiają się najczęściej właśnie w okolicach oczu. Aby skóra pod oczami pozostawała wygładzona i elastyczna mimo upływu lat, w każdym wieku warto stosować odpowiedni krem pod oczy.

W wieku 20 lat sięgaj po nawilżające kremy pod oczy, które chronią delikatną skórę przed przesuszeniem, zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia, rozjaśniają oraz redukują oznaki zmęczonych oczu. Dobrze nawilżona skóra jest mniej podatna na powstanie kurzych łapek.

Jeśli zauważysz u siebie pierwsze zmarszczki, sięgnij po preparaty wygładzające i ujędrniające skórę pod oczami dostosowane do wieku. Z pierwszymi zmarszczkami poradzą sobie kremy pod oczy z:
retinolem – który zwiększa gęstość skóry właściwej, wypełniając zmarszczki „od wewnątrz”,
kwasem hialuronowym – który wiążąc wodę w warstwach skóry działa głęboko nawilżająco,
koenzymem Q10 – doskonałym przeciwutleniaczem, chroniącym komórki skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, odpowiedzialnych za proces starzenia się skóry,
witaminami C, E (przeciwutleniaczami) oraz odżywczą biotyną (witaminą H).
Aby zwalczyć zmarszczki pod oczami nie wystarczy tylko dobry krem. Niezwykle ważna jest jego prawidłowa aplikacja, aby efekt działania kosmetyku był jak najlepszy. Preparat pod oczy należy nakładać na dokładnie oczyszczoną skórę, delikatnie wklepując opuszkami palców. Niewskazane jest przede wszystkim tarcie delikatnej skóry, gdyż niedelikatne obchodzenie się z okolicą oczu może skutkować pogorszeniem się kondycji skóry i pogłębieniem zmarszczek.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl