Mapa strony
Dobry krem przeciwzmarszczkowy - jakie składniki powinien zawierać

Dobry krem przeciwzmarszczkowy - jakie składniki powinien zawierać

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Sięgając po krem przeciwzmarszczkowy zwróć uwagę, czy jest przeznaczony do twojego rodzaju oraz wieku skóry. Ważny jest także skład preparatu, abyś była zadowolona z efektów pielęgnacji.

Krem wygładzający zmarszczki wcale nie musi zawierać dużej ilości substancji czynnych, aby działał skutecznie. Ważne, aby w swoim składzie posiadał jeden lub kilka składników przeciwstarzeniowych, które poprzez różne mechanizmy spłycają zmarszczki i wygładzają skórę. Dobry krem przeciwzmarszczkowy powinien więc mieć w swoim składzie:
Koenzym Q10 – który pełniąc rolę przeciwutleniacza, chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych. Ponadto stymulując produkcję energii w komórkach skóry, koenzym Q10 korzystnie wpływa na procesy regeneracji i odbudowy skóry, zmniejszając widoczne objawy starzenia.
Witamina E – która jako naturalny antyoksydant chroni komórki skóry przed mikrouszkodzeniami oraz starzeniem się – na skutek działania wolnych rodników.
Kwas hialuronowy – który wprawdzie występuje naturalnie w skórze, lecz ze względu na spadek jego produkcji wraz z wiekiem, powinien być dostarczany w preparatach pielęgnacyjnych do twarzy. Kwas hialuronowy głęboko nawilża skórę, uelastycznia ją oraz wygładza niedoskonałości spowodowane starzeniem się skóry.
Kwas ursolowy oraz wyciąg z miłorzębu japońskiego – które stymulując syntezę kolagenu, zwiększają elastyczność skóry i widoczność zmarszczek.
Saponiny – związki zwiększające produkcję endogennego kwasu hialuronowego.
Retinol – substancję, która stymuluje proces odnowy komórek naskórka oraz skóry właściwej.
Ceramidy – lipidy nawilżające i wygładzające skórę, spłycające zmarszczki oraz chroniące przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl