Mapa strony
Podkład mineralny - czym różni się od klasycznego podkładu

Podkład mineralny - czym różni się od klasycznego podkładu

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Dobry podkład stanowi podstawę perfekcyjnego makijażu. Powinien przede wszystkim zmatowić skórę, maskować niedoskonałości oraz zapewniać promienny wygląd przez cały dzień.

W aptekach oraz drogeriach wybór podkładów jest naprawdę duży. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się podkłady mineralne. Czy wiesz czym różni się fluid (podkład) mineralny od klasycznego podkładu?

Podkład mineralny od klasycznego podkładu różni się przede wszystkim:
Składem – kompozycja podkładu mineralnego opiera się na naturalnych, sproszkowanych minerałach. Brak jest barwników, środków zapachowych, czy konserwujących, które u osób wrażliwych mogą wywoływać reakcje uczuleniowe.
Przeznaczeniem – skład fluidu mineralnego pozwala na stosowanie preparatu również u osób wrażliwych, skłonnych do alergii. W związku z tym, że naturalne składniki zawarte w kosmetyku nie zatykają porów skóry, podkład mineralny może być z powodzeniem stosowany także przy zmianach trądzikowych.
Sposobem aplikacji – większość fluidów mineralnych ma konsystencję sypką, przypominającą klasyczny puder. Podkład mineralny nakładaj kolistymi ruchami na oczyszczoną i posmarowaną kremem twarz, zaczynając od części zewnętrznej twarzy w kierunku nosa. Pamiętaj, aby nabierać niewielką ilość preparatu na pędzel. Pozwoli ci to uzyskać efekt równomiernego kolorytu skóry.
Ceną i dostępnością – większość podkładów mineralnych kupisz w aptece oraz dobrych drogeriach. Cena preparatu na bazie minerałów jest zwykle wyższa, w porównaniu do klasycznych fluidów w płynie.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl