Mapa strony
Cellulit w ciąży - jakie kosmetyki może stosować przyszła mama

Cellulit w ciąży - jakie kosmetyki może stosować przyszła mama

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Na skutek zmian hormonalnych i przybierania na wadze, większość kobiet już w pierwszych miesiącach ciąży zauważa u siebie nasilenie się objawów cellulitu. Aby problem nie pogłębiał się, warto zastosować kurację antycellulitową. Jednak czy wszystkie kosmetyki na cellulit mogą być stosowane przez przyszłą mamę?
Większość kosmetyków na pomarańczową skórkę zawiera w swoim składzie kofeinę, bądź retinol (witaminę A). Jednak ze względu na brak badań, pozwalających ocenić stopień przenikania substancji aktywnych do krwi, a co za tym idzie bezpieczeństwo stosowania kosmetyków u przyszłych mam, preparaty te są raczej przeciwwskazane u kobiet w ciąży.
Jeśli spodziewasz się dziecka i chcesz chronić swoje ciało przez cellulitem, sięgaj raczej po kosmetyki na bazie wyciągów roślinnych. Znaczną poprawę jędrności skóry zauważysz także przy systematycznym wykonywaniu delikatnego masażu miejsc zagrożonych cellulitem przy użyciu oliwki dla dzieci. Doskonałym sposobem na cellulit u przyszłej mamy może być ponadto kąpiel w wodzie z dodatkiem garści soli do kąpieli. Również systematyczna, delikatna aktywność fizyczna usprawni krążenie krwi i limfy w tkance podskórnej, dotleni cały organizm i poprawi Twój nastrój. Ważną rolę w zapobieganiu i zwalczaniu pomarańczowej skórki odgrywa także pełnowartościowa dieta (uboga w cukry proste oraz sól) i wypijanie co najmniej 2 litrów wody mineralnej. Pamiętaj, że sposoby te na pewno nie zaszkodzą dziecku, a pozwolą poprawić jędrność skóry zagrożonej cellulitem.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl