Mapa strony
Krem na rozstępy, żel, serum, peeling, czy maść na rozstępy - jak wybrać najbardziej skuteczny preparat

Krem na rozstępy, żel, serum, peeling, czy maść na rozstępy - jak wybrać najbardziej skuteczny preparat

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Rozstępy są przyczyną kompleksów nie tylko dojrzałych kobiet, ale także młodych dziewczyn, które już, jako nastolatki zauważają u siebie powstanie pierwszych, nieestetycznych zmian na skórze. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie przywiązujemy tak dużą wagę do tych drobnych mankamentów urody.
Powstawaniu rozstępów sprzyja nie tylko gwałtowne przybranie na wadze. Także okres szybkiego wzrostu, czy zmiany hormonalne, a także skłonności dziedziczne mogą predysponować do wystąpienia rozstępów. Jeśli na Twoim ciele pojawiły się czerwone prążki, bądź po prostu chcesz zapobiec powstaniu kolejnych, zastosuj kurację przeciw rozstępom. Oto jak wybrać najbardziej skuteczny preparat zwalczający rozstępy:

Preparaty na rozstępy zawierają w swoim składzie przede wszystkim:
substancje wiążące w skórze wodę (kwas hialuronowy, glicerynę, mocznik, aminokwasy), zapewniające odpowiedni poziom nawilżenia naskórka i głębszych warstw skóry,
składniki przeciwdziałające starzeniu się skóry, chroniące włókna kolagenowe oraz elastynowe przed mikrouszkodzeniami na skutek działania wolnych rodników (tzw. antyutleniacze: witamina A, E, C),
związki będące składnikami budulcowymi włókien kolagenowych i elastynowych, pomagające zregenerować powstałe ubytki w skórze (aminokwasy: leucyna, walina, izoleucyna),
składniki działające keratolitycznie – delikatnie złuszczające komórki naskórka (kwasy owocowe).
substancje odpowiedzialne za procesy regeneracji komórek skóry (m. in. ekstrakty owocowe),
składniki zmiękczające i kojące (emolienty, pantenol).
Poszczególne preparaty na rozstępy różnią się przede wszystkim składem, konsystencją oraz stężeniem związków aktywnych.
Krem na rozstępy
Krem na rozstępy to najbardziej popularny kosmetyk zapobiegający powstawaniu rozstępów i spłycający już istniejące. Przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji zagrożonych obszarów skóry. Krem na rozstępy pozostawia na skórze film ochronny zmiękczający skórę i zapobiegający utracie wody.
Żel na rozstępy
Żel na rozstępy posiada lekką konsystencję, przez co szybko się wchłania, nie pozostawiając śladu na skórze. Żele na rozstępy są bardziej wydajne i starczają na dłużej – zwłaszcza, jeśli kuracji wymagają większe partie ciała.
Serum na rozstępy
Serum na rozstępy najczęściej zawiera wyższe stężenie składników czynnych, intensywnie spłycających powstałe ubytki w skórze.
Peeling na rozstępy
Peeling na rozstępy powinien być stosowany jako uzupełnienie kuracji zwalczającej rozstępy. Regularne stosowanie peelingu pozwala delikatnie złuszczyć naskórek i przygotować skórę na aktywne wchłanianie substancji zawartych w preparatach na rozstępy.
Maść na rozstępy
Maść na rozstępy tworzy na skórze warstwę okluzyjną, wyraźnie zmiękczającą naskórek, chroniącą skórę przed utratą wody. Niektóre maści na rozstępy zostały wzbogacone wyciągiem z cebuli, wyrównującym koloryt skóry i optycznie spłycającym rozstępy.
Jedynie regularne stosowanie kosmetyków pozwala uelastycznić skórę, spłycić rozstępy, zapobiegać powstaniu kolejnych i wyrównać koloryt skóry.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl