L-karnityna

mgr farmacji Małgorzata Kruk

L-karnityna

L-karnityna to związek, który jest sprzymierzeńcem w walce o szczupłą sylwetkę. Okazuje się jednak, że sama suplementacja L-karnityną nie wystarczy do utraty zbędnych kilogramów. Aby tabletki przyniosły oczekiwany efekt, należy intensywnie i regularnie uprawiać aktywność fizyczną.
Co to jest L-karnityna?

L-karnityna to związek, który organizm człowieka potrafi wytworzyć w wątrobie z dwóch aminokwasów: metioniny i lizyny. Aminokwasy te należą do związków egzogennych, co oznacza, że muszą być dostarczone w codziennej diecie, aby organizm mógł zsyntezować L-karnitynę. Pewne ilości tego związku znajdują się także w produktach pochodzenia zwierzęcego, dlatego też komponując posiłki, warto zadbać, aby na talerzu znalazło się także mięso.
Jak działa L-karnityna?

Głównym magazynem L-karnityny w organizmie człowieka są mięśnie szkieletowe oraz mięsień sercowy. Jej działanie opiera się na transporcie kwasów tłuszczowych z cytoplazmy komórek mięśniowych do mitochondriów. W mitochondriach kwasy tłuszczowe ulegają spaleniu i wytwarzana jest energia, niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek organizmu. L-karnityna bierze więc udział w przemianach tłuszczy, aby jednak proces zachodził, niezbędny jest intensywny wysiłek fizyczny.
Dla kogo polecana jest L-karnityna?

L-karnityna polecana jest osobom, które chcą zredukować masę ciała. Należy jednak pamiętać, że warunkiem koniecznym do utraty nadmiarowych kilogramów jest połączenie suplementacji L-karnityną ze sportem.
Jak przyjmować L-karnitynę?

Preparaty L-karnityny warto przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta, podanymi na opakowaniu. Jeśli preparat zawiera tylko L-karnitynę, tak naprawdę nie ma większego znaczenia, czy przyjmiemy go przed, w trakcie, czy po posiłku. Jednak suplementy zawierające dodatkowo błonnik lub wyciąg z ananasa powinny być zażywane przed posiłkiem.

Aby osiągnąć najlepszy efekt, warto także uzbroić się w cierpliwość, gdyż pierwsze rezultaty stosowania suplementów diety z L-karnityną pojawiają się zwykle po kilku tygodniach.

Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - L-karnityna

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi

dziecko się moczy

Dlaczego dziecko 6 letnie się moczy w nocy? Już kilka takich sytuacji było, czy to może być jakaś choroba?.
23-03-2018 09:47
Dodał: limka
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl