L-karnityna

mgr farmacji Małgorzata Kruk

L-karnityna

L-karnityna to związek, który jest sprzymierzeńcem w walce o szczupłą sylwetkę. Okazuje się jednak, że sama suplementacja L-karnityną nie wystarczy do utraty zbędnych kilogramów. Aby tabletki przyniosły oczekiwany efekt, należy intensywnie i regularnie uprawiać aktywność fizyczną.
Co to jest L-karnityna?

L-karnityna to związek, który organizm człowieka potrafi wytworzyć w wątrobie z dwóch aminokwasów: metioniny i lizyny. Aminokwasy te należą do związków egzogennych, co oznacza, że muszą być dostarczone w codziennej diecie, aby organizm mógł zsyntezować L-karnitynę. Pewne ilości tego związku znajdują się także w produktach pochodzenia zwierzęcego, dlatego też komponując posiłki, warto zadbać, aby na talerzu znalazło się także mięso.
Jak działa L-karnityna?

Głównym magazynem L-karnityny w organizmie człowieka są mięśnie szkieletowe oraz mięsień sercowy. Jej działanie opiera się na transporcie kwasów tłuszczowych z cytoplazmy komórek mięśniowych do mitochondriów. W mitochondriach kwasy tłuszczowe ulegają spaleniu i wytwarzana jest energia, niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek organizmu. L-karnityna bierze więc udział w przemianach tłuszczy, aby jednak proces zachodził, niezbędny jest intensywny wysiłek fizyczny.
Dla kogo polecana jest L-karnityna?

L-karnityna polecana jest osobom, które chcą zredukować masę ciała. Należy jednak pamiętać, że warunkiem koniecznym do utraty nadmiarowych kilogramów jest połączenie suplementacji L-karnityną ze sportem.
Jak przyjmować L-karnitynę?

Preparaty L-karnityny warto przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta, podanymi na opakowaniu. Jeśli preparat zawiera tylko L-karnitynę, tak naprawdę nie ma większego znaczenia, czy przyjmiemy go przed, w trakcie, czy po posiłku. Jednak suplementy zawierające dodatkowo błonnik lub wyciąg z ananasa powinny być zażywane przed posiłkiem.

Aby osiągnąć najlepszy efekt, warto także uzbroić się w cierpliwość, gdyż pierwsze rezultaty stosowania suplementów diety z L-karnityną pojawiają się zwykle po kilku tygodniach.

Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - L-karnityna

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi

dziecko się moczy

Dlaczego dziecko 6 letnie się moczy w nocy? Już kilka takich sytuacji było, czy to może być jakaś choroba?.
23-03-2018 09:47
Dodał: limka

co was najbardziej stresuje?

co was najbardziej stresuje i jakie macie swoje sposoby zeby stresować sie mniej?.
26-03-2018 11:17
Dodał: limka

błonnik na odchudzanie

Wspomagał się ktoś z Was przy odchudzaniu błonnikiem? Warto? Jakie daje efekty i który błonnik polecacie?.
04-04-2018 10:33
Dodał: limka

inhalacje dobre na kaszel?

mamusie czy inhalacje mogą pomóc na kaszel? bo juz nie mam pomyslu co dać mojej niuni, mam inhalator, zazwyzaj do tej pory robiłam inhalacje z soli fizjologiczej na katar ale cyz na kaszel to te zmoze pomoc?.
21-06-2018 22:23
Dodał: colanka

lubicie pić soki?

Jakie soki pijeie najczęściej? Nie wiem dlaczego ale im zimniej tym większa u mnie ochota na takie typowo przecierowe soki, jak kubuś, piję teraz bardzo często.
22-10-2018 15:05
Dodał: pinka

witaminy przed ciążą

jakie witaminy warto brać przed ciążą? jak długo przed trzeba zaczac brac? Czy sam kwas foliowy wystarczy.
30-10-2018 10:22
Dodał: pinka
copyright by Vivamax 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl