L-karnityna

mgr farmacji Małgorzata Kruk

L-karnityna

L-karnityna to związek, który jest sprzymierzeńcem w walce o szczupłą sylwetkę. Okazuje się jednak, że sama suplementacja L-karnityną nie wystarczy do utraty zbędnych kilogramów. Aby tabletki przyniosły oczekiwany efekt, należy intensywnie i regularnie uprawiać aktywność fizyczną.
Co to jest L-karnityna?

L-karnityna to związek, który organizm człowieka potrafi wytworzyć w wątrobie z dwóch aminokwasów: metioniny i lizyny. Aminokwasy te należą do związków egzogennych, co oznacza, że muszą być dostarczone w codziennej diecie, aby organizm mógł zsyntezować L-karnitynę. Pewne ilości tego związku znajdują się także w produktach pochodzenia zwierzęcego, dlatego też komponując posiłki, warto zadbać, aby na talerzu znalazło się także mięso.
Jak działa L-karnityna?

Głównym magazynem L-karnityny w organizmie człowieka są mięśnie szkieletowe oraz mięsień sercowy. Jej działanie opiera się na transporcie kwasów tłuszczowych z cytoplazmy komórek mięśniowych do mitochondriów. W mitochondriach kwasy tłuszczowe ulegają spaleniu i wytwarzana jest energia, niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek organizmu. L-karnityna bierze więc udział w przemianach tłuszczy, aby jednak proces zachodził, niezbędny jest intensywny wysiłek fizyczny.
Dla kogo polecana jest L-karnityna?

L-karnityna polecana jest osobom, które chcą zredukować masę ciała. Należy jednak pamiętać, że warunkiem koniecznym do utraty nadmiarowych kilogramów jest połączenie suplementacji L-karnityną ze sportem.
Jak przyjmować L-karnitynę?

Preparaty L-karnityny warto przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta, podanymi na opakowaniu. Jeśli preparat zawiera tylko L-karnitynę, tak naprawdę nie ma większego znaczenia, czy przyjmiemy go przed, w trakcie, czy po posiłku. Jednak suplementy zawierające dodatkowo błonnik lub wyciąg z ananasa powinny być zażywane przed posiłkiem.

Aby osiągnąć najlepszy efekt, warto także uzbroić się w cierpliwość, gdyż pierwsze rezultaty stosowania suplementów diety z L-karnityną pojawiają się zwykle po kilku tygodniach.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl