Mapa strony
Preparaty na komary - czy możesz je stosować u dzieci

Preparaty na komary - czy możesz je stosować u dzieci

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Ugryzienia komarów są niezwykle nieprzyjemne dla małych dzieci. W konsekwencji ugryzienia insektów, wrażliwa i delikatna skóra dziecka staje się podrażniona, zaczerwieniona i swędząca. Zwykle wtedy zastanawiasz się, jak możesz pomóc swojemu dziecku. Wprawdzie wybór preparatów na komary jest duży, jednak u maluchów nie każdy środek może być bezpiecznie stosowany. Czy wiesz, które preparaty na komary możesz bez obaw stosować także u swojego dziecka?

W aptekach i drogeriach wybór środków na komary jest naprawdę spory. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup preparatu, przeczytaj dokładnie etykietę i upewnij się, że może być stosowany u dzieci. Niektóre środki odstraszające komary mogą być stosowane już u kilkumiesięcznego niemowlęcia. Jednak pamiętaj, że skład większości preparatów opiera się na substancjach chemicznych, które warto stosować z umiarem. Dlatego też zwłaszcza u niemowląt środki na komary:
stosuj jedynie w razie wyraźnej konieczności,
aplikuj ostrożnie, omijając okolice twarzy, oczu i ust,
nie wcieraj w skórę, aplikuj preparaty raczej na powierzchni ubranek, czy włosów.
Aby uchronić dziecko przed nieprzyjemnym ugryzieniem, możesz także przypiąć mu do łóżeczka, czy wózka gęstą moskitierę lub bransoletkę odstraszającą insekty.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl