Mapa strony
Dobry preparat (odstraszacz) komarów - jaki wybrać

Dobry preparat (odstraszacz) komarów - jaki wybrać

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Sposobów na komary jest wiele. Na rynku dostępne są preparaty odstraszające komary w postaci aerozoli, żeli, płynów, plastrów czy bransoletek nasączonych repelentem, których zadaniem jest skuteczna obrona ciała przed nieprzyjemnymi ugryzieniami insektów. Także tabletki na komary stosowane doustnie mogą stanowić dobrą alternatywę odstraszania komarów. Oto jak wybrać dobry preparat (odstraszacz) komarów:

Plastry na komary nadają się do stosowania bezpośrednio na skórę. Można je także nakleić na przedmioty domowe (łóżko, meble, łóżeczko, czy wózek dziecięcy). Działanie plastrów opiera się na wydzielaniu substancji pochodzenia naturalnego (najczęściej olejków eterycznych: cytronelowego i eukaliptusowego), skutecznie odstraszających insekty.
Aerozole, żele, płyny na komary możesz rozpylać na skórę (omijając wrażliwe okolice twarzy i oczy) lub spryskać nimi odzież. Substancje zawarte w preparatach będą zabezpieczać skórę przed bolesnymi ugryzieniami komarów.
Bransoletki na komary wykonane są z bezpiecznego silikonu, nasączonego olejkiem cytronelowym, który skutecznie zniechęca insekty do przebywania w pobliżu człowieka. Bransoletki na komary są wygodne w użyciu, wodoodporne i mogą być stosowane z powodzeniem także u najmłodszych.
Tabletki na komary zawierają w swoim składzie najczęściej witaminę B1, która nadaje charakterystyczny zapach naszemu potu – niewyczuwalny dla człowieka, a skutecznie odstraszający komary. Niektóre preparaty na komary w tabletkach zostały ponadto wzbogacone o wyciąg z pachnotki zwyczajnej, substancji pochodzenia naturalnego o łagodnym działaniu przeciwalergicznym i przeciwświądowym.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl