Mapa strony
O czym może świadczyć pieczenie przy oddawaniu moczu

O czym może świadczyć pieczenie przy oddawaniu moczu

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Pieczenie przy oddawaniu moczu to jeden z najczęstszych objawów infekcji dolnych dróg moczowych - zapalenia pęcherza oraz cewki moczowej, wywoływanych najczęściej przez bakterie Escherichia coli. Oprócz pieczenia, schorzeniom tym towarzyszy uczucie silnego parcia na pęcherz moczowy, ból brzucha. Może również pojawić się gorączka oraz krew w moczu. Zapalenie pęcherza lub cewki moczowej wymaga zastosowania silnych leków przeciwbakteryjnych, aby zwalczyć przyczynę infekcji i zapobiegać powikłaniom choroby.

Nie zawsze jednak pieczenie przy oddawaniu moczu jest objawem infekcji dolnych dróg moczowych. Zdarza się również, że objawy te pochodzą od podrażnionej skóry, czy błony śluzowej okolic intymnych, na skutek infekcji bakteryjnej lub grzybiczej. W takiej sytuacji wymagana jest konsultacja ginekologiczna, właściwe postawienie diagnozy oraz rozpoczęcie leczenia specjalistycznego.

Pamiętaj, że niezależnie od schorzenia, pieczenie przy oddawaniu moczu jest wyraźnym objawem stanu zapalnego dróg moczowo - płciowych. Dlatego też, jeśli odczuwasz pieczenie cewki moczowej - nie bagatelizuj tego objawu. Zasięgnij porady lekarza i jak najszybciej zastosuj się do jego zaleceń.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl