Domowe sposoby na zapalenie (infekcje) pochwy.

Domowe sposoby na zapalenie (infekcje) pochwy.

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Większość kobiet przynajmniej raz w życiu zapada na infekcje pochwy. Za schorzenia kobiece odpowiedzialne są bakterie oraz grzyby. U zdrowej kobiety, prawidłowo dbającej o higienę intymną, kwaśne pH dróg rodnych zapobiega namnażaniu się i rozwojowi drobnoustrojów oraz grzybów chorobotwórczych. Natomiast wszystkie czynniki zaburzające fizjologiczny odczyn pochwy, a więc: używanie do podmywania się mydła, aplikacja tamponów podczas menstruacji, stosowanie kremów lub żeli plemnikobójczych, założona antykoncepcyjna wkładka domaciczna, zanieczyszczenie kałem oraz stosunek seksualny mogą predysponować do wystąpienia schorzeń intymnych u kobiet.

Jeśli objawy pieczenia, swędzenia oraz upławy nie są bardzo nasilone, możesz zastosować domowe sposoby na zapalenie pochwy:
* czosnek - to doskonały środek przeciwbakteryjny oraz przeciwgrzybiczy, który dodawany do potraw skutecznie wspomaga leczenie infekcji pochwy;
* jeżówkę - która wzmacnia siły obronne organizmu, dzięki czemu kobiecy organizm jest mniej podatny na zakażenia bakteryjne i grzybicze dróg rodnych;
* nasiadówkę z rumianku - którą możesz przygotować samodzielnie w domu; zalej torebkę rumianku - fix gorącą wodą i parz pod przykryciem 10 minut, dodając następnie napar do ciepłej wody - tak przygotowana nasiadówka będzie działać przeciwzapalnie, łagodząc świąd i podrażnienie towarzyszące infekcji intymnej;
* zmianę nawyków żywieniowych - a zwłaszcza wyeliminowanie z codziennej diety słodyczy, które ze względu na dużą ilość cukru, stwarzają doskonałe warunki do rozwoju grzybów chorobotwórczych, odpowiedzialnych za grzybicę pochwy.
Pamiętaj, że domowe sposoby na infekcje pochwy są skuteczne w uśmierzaniu mało nasilonych objawów. Jeśli domowe sposoby nie pomagają - koniecznie udaj się do lekarza, który przepisze ci środki przeciwbakteryjne lub przeciwgrzybicze na zapalenie pochwy.

Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (1) - Domowe sposoby na zapalenie (infekcje) pochwy.

Zosia1982
Dołączył: 14-09-2012
Liczba ocen: 5
Ilość postów: 67
Ocena : 8/10
Mi nigdy domowe sposoby nie pomogły wyleczyć grzybicę pochwy. Zawsze ląduję u ginekologa i dostaje antybiotyk i doustny i dopochwowy. Myślę że takie domowy sposoby mogą tylko wspomagać leczenie. Zawsze podczas leczenia antybiotykiem wspomagam się probiotykami, tak doradził mi lekarz. Ostatnio stosowałam provag z bakteriami mlekowymi, bardzo mi pomógł, ochraniał moją pochwę i jelita podczas zażywania antybiotyku. Myślę że watro przekonać się do probiotyków, ponieważ wzmacniają one naszą odporność.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

żeń-szen na zmeczenie?

Hej, czy znacie jakies dobre preparaty z żeń-szeniem? Podobno sa bardzo dobre na wiosenne zmeczenie?.
22-05-2013 21:51
Dodał: Mirka72

pseudoefedryna w organizmie

Witam, czy wzięcie modafenu ( 200 mg ibuprofenu + 30 mg pseudoefedryny ) 8 godzin po spożywaniu alkoholu ( 3 piwa ) może być niebezpieczne dla wątroby? Dzisiaj rano zażyłem jedną tabletkę ów modafenu, czy po 13 godzinach od wzięcia moge wypić ze dwa piwka? Trafiły mi się dwa śluby w rodzinie i nie sposób odmówić :).
28-05-2013 16:06
Dodał: majkelous

Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE 2013 – Hospital

Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE 2013 - Hospital poświęcone są prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie nauk medycznych.
25-07-2013 12:25
Dodał: annata

łuszczyca - co polecacie?

Hej, co polecacie na łuszczycę? czy jest moze cos naturalnego, nie sterydy?.
12-09-2013 00:38
Dodał: Zerka

Żylaki, koszt zabiegu

Bardzo chciała bym się zapytać.
17-10-2013 18:13
Dodał: dominatorka1

badania serca

Czy badania serca można wykonywać w domu? Od pewnego czasu miewam kłucia w klatce piersiowej i problemy z oddychaniem.
20-01-2014 16:07
Dodał: Zana

Łagodne środki na katar

Jakie znacie łagodne środki na katar? Nie zależy mi na leczeniu objawów tylko przyczyn.
11-04-2014 11:41
Dodał: Amuratu
copyright by Vivamax 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl