Domowe sposoby na zapalenie (infekcje) pochwy.

Domowe sposoby na zapalenie (infekcje) pochwy.

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Większość kobiet przynajmniej raz w życiu zapada na infekcje pochwy. Za schorzenia kobiece odpowiedzialne są bakterie oraz grzyby. U zdrowej kobiety, prawidłowo dbającej o higienę intymną, kwaśne pH dróg rodnych zapobiega namnażaniu się i rozwojowi drobnoustrojów oraz grzybów chorobotwórczych. Natomiast wszystkie czynniki zaburzające fizjologiczny odczyn pochwy, a więc: używanie do podmywania się mydła, aplikacja tamponów podczas menstruacji, stosowanie kremów lub żeli plemnikobójczych, założona antykoncepcyjna wkładka domaciczna, zanieczyszczenie kałem oraz stosunek seksualny mogą predysponować do wystąpienia schorzeń intymnych u kobiet.

Jeśli objawy pieczenia, swędzenia oraz upławy nie są bardzo nasilone, możesz zastosować domowe sposoby na zapalenie pochwy:
* czosnek - to doskonały środek przeciwbakteryjny oraz przeciwgrzybiczy, który dodawany do potraw skutecznie wspomaga leczenie infekcji pochwy;
* jeżówkę - która wzmacnia siły obronne organizmu, dzięki czemu kobiecy organizm jest mniej podatny na zakażenia bakteryjne i grzybicze dróg rodnych;
* nasiadówkę z rumianku - którą możesz przygotować samodzielnie w domu; zalej torebkę rumianku - fix gorącą wodą i parz pod przykryciem 10 minut, dodając następnie napar do ciepłej wody - tak przygotowana nasiadówka będzie działać przeciwzapalnie, łagodząc świąd i podrażnienie towarzyszące infekcji intymnej;
* zmianę nawyków żywieniowych - a zwłaszcza wyeliminowanie z codziennej diety słodyczy, które ze względu na dużą ilość cukru, stwarzają doskonałe warunki do rozwoju grzybów chorobotwórczych, odpowiedzialnych za grzybicę pochwy.
Pamiętaj, że domowe sposoby na infekcje pochwy są skuteczne w uśmierzaniu mało nasilonych objawów. Jeśli domowe sposoby nie pomagają - koniecznie udaj się do lekarza, który przepisze ci środki przeciwbakteryjne lub przeciwgrzybicze na zapalenie pochwy.

Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (1) - Domowe sposoby na zapalenie (infekcje) pochwy.

Zosia1982
Dołączył: 14-09-2012
Liczba ocen: 5
Ilość postów: 67
Ocena : 8/10
Mi nigdy domowe sposoby nie pomogły wyleczyć grzybicę pochwy. Zawsze ląduję u ginekologa i dostaje antybiotyk i doustny i dopochwowy. Myślę że takie domowy sposoby mogą tylko wspomagać leczenie. Zawsze podczas leczenia antybiotykiem wspomagam się probiotykami, tak doradził mi lekarz. Ostatnio stosowałam provag z bakteriami mlekowymi, bardzo mi pomógł, ochraniał moją pochwę i jelita podczas zażywania antybiotyku. Myślę że watro przekonać się do probiotyków, ponieważ wzmacniają one naszą odporność.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl