Mapa strony
Żel intymny nawilżający - kiedy i jaki warto stosować

Żel intymny nawilżający - kiedy i jaki warto stosować

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Problemy z suchością pochwy nie dotyczą jedynie kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Także młode kobiety mogą potrzebować nawilżenia, zwłaszcza jeśli stosują doustną antykoncepcję hormonalną.

Żel intymny nawilżający, zwany również lubrykantem, służy do nawilżenia pochwy, kiedy fizjologiczne nawilżenie jest niewystarczające. Żel intymny chroni przed bolesnymi otarciami i zwiększa doznania podczas stosunku seksualnego.

Dobry żel intymny powinien nie tylko nawilżać, ale przede wszystkim nie wywoływać uczuleń i podrażnień, na które błona śluzowa okolic intymnych kobiety jest niezwykle wrażliwa. Żele intymne warto kupować z pewnych źródeł - najlepiej w aptece, zwracając uwagę na ich skład. Najczęściej zawierają one:
* wodę - która upłynnia lubrykant, ułatwia jego aplikację i nie wywołuje podrażnień,
* glicerynę - nadającą żelowi odpowiednią konsystencję; niestety u wrażliwych kobiet może wywołać podrażnienie,
* silikon - rzadko wywołujący reakcję uczuleniową; żele na bazie silikonu wolniej wysychają, w porównaniu do żeli zawierających w swoim składzie wodę,
* substancje słodzące i zapachowe - które nadają smak i zapach nawilżającemu żelowi intymnemu, jednak u osób wrażliwych mogą być przyczyną podrażnień i infekcji.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl