Mapa strony
Domowe lubrykanty - czy można bezpiecznie stosować na suchość pochwy

Domowe lubrykanty - czy można bezpiecznie stosować na suchość pochwy

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Problem suchości pochwy może dotyczyć kobiet w każdym wieku. Zbliżająca się menopauza, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, czy fizjologiczne "suche" dni w cyklu kobiety mogą powodować suchość pochwy i związany z tym ból, dyskomfort podczas stosunku seksualnego.

Pamiętaj, że łatwo dostępne domowe lubrykanty, takie jak: oleje, oliwki, wazelina, tłuste kremy mogą powodować reakcje alergiczne, infekcje pochwy oraz mikrouszkodzenia prezerwatyw, co zwiększa ryzyko niechcianej ciąży. Ponadto niektóre kremy, czy oliwki mogą zmieniać w pochwie swoją konsystencję, a nawet zasychać, hamując fizjologiczne wytwarzanie wydzieliny.

Na suchość pochwy możesz bezpiecznie stosować żele intymne nawilżające (lubrykanty) z drogerii lub apteki, które nie wpływają na skuteczność mechanicznej antykoncepcji (prezerwatyw). Ich skład został tak opracowany, aby zmniejszyć ryzyko bolesnych podrażnień, reakcji alergicznych oraz infekcji, o które nie trudno podczas stosowania domowych lubrykantów.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl