Mapa strony
Domowe sposoby na ból pęcherza i zapalenie nerek

Domowe sposoby na ból pęcherza i zapalenie nerek

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Kiedy złapie cię infekcja dróg moczowych, najlepiej jak najszybciej udaj się do lekarza, który przepisze ci odpowiednie leki, zwalczające przyczynę choroby (najczęściej jest nią bakteria Escherichia coli). Oprócz leczenia zaleconego przez lekarza, skuteczne okazują się również domowe sposoby na ból pęcherza i zapalenie nerek, które skracają czas trwania i nasilenie przykrych dolegliwości, towarzyszących infekcji.
Ziołowe nasiadówki

Szybkie uczucie ulgi przyniosą ci ziołowe nasiadówki, które możesz przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy około 30 g suchych ziół (szałwii, rumianku) zalać 2 szklankami wrzącej wody i parzyć pod przykryciem 10-15 minut. Tak przygotowany napar ziołowy wlej do miski z ciepłą wodą. Nasiadówka będzie działać przeciwbakteryjnie i kojąco, dzięki czemu nieprzyjemne dolegliwości będą stopniowo ustępować.
Ziołomiody

Czyli miody produkowane przez pszczoły oprócz wartości typowych dla miodu zawierają również ekstrakty roślinne. Jeśli cierpisz na nawracające się infekcje pęcherza moczowego i nerek pij profilaktycznie i leczniczo ziołomiody rumiankowe, pokrzywowe lub brzozowe.
Pomocny termofor

W łagodzeniu bólu brzucha, towarzyszącego zapaleniu pęcherza i nerek pomocny może okazać się termofor z ciepłą wodą. Ciepła woda przyniesie ci ukojenie i zmniejszy uczucie nieprzyjemnego parcia na pęcherz moczowy.
Herbata żurawinowa

Żurawina w postaci soku lub herbaty jest jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów na ból pęcherza. Żurawina, a dokładnie zawarte w niej antocyjany zakwaszają mocz, dzięki czemu w drogach moczowych wytwarza się niekorzystne środowisko dla namnażania się i rozwoju bakterii. Ponadto żurawina hamuje przyleganie bakterii do błony śluzowej dróg moczowych, ułatwiając ich usuwanie.
Woda mineralna z sokiem z cytryny

Będzie działać podobnie. Duże ilości wody mineralnej wraz z sokiem z cytryny zakwaszającym mocz będą pomocne w domowym leczeniu bólu pęcherza i zapalenia nerek.

Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Domowe sposoby na ból pęcherza i zapalenie nerek

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl