Mapa strony
Domowe sposoby na ból pęcherza i zapalenie nerek

Domowe sposoby na ból pęcherza i zapalenie nerek

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Kiedy złapie cię infekcja dróg moczowych, najlepiej jak najszybciej udaj się do lekarza, który przepisze ci odpowiednie leki, zwalczające przyczynę choroby (najczęściej jest nią bakteria Escherichia coli). Oprócz leczenia zaleconego przez lekarza, skuteczne okazują się również domowe sposoby na ból pęcherza i zapalenie nerek, które skracają czas trwania i nasilenie przykrych dolegliwości, towarzyszących infekcji.
Ziołowe nasiadówki

Szybkie uczucie ulgi przyniosą ci ziołowe nasiadówki, które możesz przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy około 30 g suchych ziół (szałwii, rumianku) zalać 2 szklankami wrzącej wody i parzyć pod przykryciem 10-15 minut. Tak przygotowany napar ziołowy wlej do miski z ciepłą wodą. Nasiadówka będzie działać przeciwbakteryjnie i kojąco, dzięki czemu nieprzyjemne dolegliwości będą stopniowo ustępować.
Ziołomiody

Czyli miody produkowane przez pszczoły oprócz wartości typowych dla miodu zawierają również ekstrakty roślinne. Jeśli cierpisz na nawracające się infekcje pęcherza moczowego i nerek pij profilaktycznie i leczniczo ziołomiody rumiankowe, pokrzywowe lub brzozowe.
Pomocny termofor

W łagodzeniu bólu brzucha, towarzyszącego zapaleniu pęcherza i nerek pomocny może okazać się termofor z ciepłą wodą. Ciepła woda przyniesie ci ukojenie i zmniejszy uczucie nieprzyjemnego parcia na pęcherz moczowy.
Herbata żurawinowa

Żurawina w postaci soku lub herbaty jest jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów na ból pęcherza. Żurawina, a dokładnie zawarte w niej antocyjany zakwaszają mocz, dzięki czemu w drogach moczowych wytwarza się niekorzystne środowisko dla namnażania się i rozwoju bakterii. Ponadto żurawina hamuje przyleganie bakterii do błony śluzowej dróg moczowych, ułatwiając ich usuwanie.
Woda mineralna z sokiem z cytryny

Będzie działać podobnie. Duże ilości wody mineralnej wraz z sokiem z cytryny zakwaszającym mocz będą pomocne w domowym leczeniu bólu pęcherza i zapalenia nerek.

Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Domowe sposoby na ból pęcherza i zapalenie nerek

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

żeń-szen na zmeczenie?

Hej, czy znacie jakies dobre preparaty z żeń-szeniem? Podobno sa bardzo dobre na wiosenne zmeczenie?.
22-05-2013 21:51
Dodał: Mirka72

pseudoefedryna w organizmie

Witam, czy wzięcie modafenu ( 200 mg ibuprofenu + 30 mg pseudoefedryny ) 8 godzin po spożywaniu alkoholu ( 3 piwa ) może być niebezpieczne dla wątroby? Dzisiaj rano zażyłem jedną tabletkę ów modafenu, czy po 13 godzinach od wzięcia moge wypić ze dwa piwka? Trafiły mi się dwa śluby w rodzinie i nie sposób odmówić :).
28-05-2013 16:06
Dodał: majkelous

Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE 2013 – Hospital

Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE 2013 - Hospital poświęcone są prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie nauk medycznych.
25-07-2013 12:25
Dodał: annata

łuszczyca - co polecacie?

Hej, co polecacie na łuszczycę? czy jest moze cos naturalnego, nie sterydy?.
12-09-2013 00:38
Dodał: Zerka

Żylaki, koszt zabiegu

Bardzo chciała bym się zapytać.
17-10-2013 18:13
Dodał: dominatorka1

badania serca

Czy badania serca można wykonywać w domu? Od pewnego czasu miewam kłucia w klatce piersiowej i problemy z oddychaniem.
20-01-2014 16:07
Dodał: Zana

Łagodne środki na katar

Jakie znacie łagodne środki na katar? Nie zależy mi na leczeniu objawów tylko przyczyn.
11-04-2014 11:41
Dodał: Amuratu
copyright by Vivamax 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl