Czym grozi niedobór witaminy A + E

Czym grozi niedobór witaminy A + E

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Kompleks witamin A oraz E zalecany jest do stosowania profilaktycznie, w stanach zwiększonego zapotrzebowania oraz jeśli cierpisz na niską zawartość tych witamin w organizmie. Niestety nie każdy z nas potrafi rozpoznać niedobór witamin. Czy wiesz czym grozi niedostateczny poziom witaminy A oraz E w organizmie?

W związku z tym, że obie witaminy są niezbędne do podziałów, różnicowania się komórek skóry oraz ich wzrostu i regeneracji, niedobór witaminy A + E może skutkować pojawieniem się problemów z cerą. Obie witaminy należą do grupy przeciwutleniaczy, a więc związków chroniących struktury organizmu (komórki serca, naczynia) przed działaniem wolnych rodników tlenowych i procesami starzenia się skóry. Niewłaściwy poziom witaminy A oraz E to także większe ryzyko wystąpienia poważnych chorób sercowo - naczyniowych (miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca). Nieprawidłowy poziom witamin A oraz E może skutkować także zmniejszoną odpornością organizmu na działanie wirusów i bakterii chorobotwórczych, zaburzeniami wzrostu, kurzą ślepotą (złym widzeniem po zmierzchu) oraz wyraźnymi zmianami w strukturze nabłonków i wystąpieniem problemów skórnych.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl