Witamina D (witamina D3) - rola w organizmie

Witamina D (witamina D3) - rola w organizmie

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Witamina D (witamina D3) odgrywa istotną rolę w każdym wieku. W związku z tym, że witamina D jest niezbędna do budowania prawidłowej struktury tkanki kostnej (wspomaga wchłanianie wapnia i fosforu), chroni osoby dorosłe przed osteoporozą (zmniejszeniem gęstości kości), a dzieci przed krzywicą, czyli nieprawidłowym kształtowaniem się kości oraz zębów.

Wprawdzie nasz organizm w obecności promieniowania słonecznego doskonale radzi sobie z produkcją witaminy D3, jeśli jednak rzadko przebywasz na słońcu, możesz cierpieć na niedobór tej witaminy w organizmie.

Aby zadbać o właściwą ilość witaminy D3, postaraj się tak komponować posiłki, aby regularnie spożywać ryby morskie. Także drobiowa wątróbka, żółtka jaj oraz masło są doskonałym źródłem witaminy D3.

Bogatym źródłem witaminy D jest tran, który możesz przyjmować w postaci preparatu do picia lub bezsmakowych, wygodnych kapsułek. Istnieją również preparaty z witaminą D3, które mogą być regularnie podawane nawet niemowlętom, w pierwszych tygodniach życia.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl