Oczyszczanie organizmu (detox, detoks) - cel

Oczyszczanie organizmu (detox, detoks) - cel

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Zastanawiasz się, czy twój organizm potrzebuje detoksykacji? Może odczuwasz jakieś dolegliwości, które mogą świadczyć o zatruciu? Jaki cel ma oczyszczanie organizmu?

Oczyszczanie organizmu - detoks (detox)
Określenie detoksu, zwykle jest stosowane w odniesieniu do zatruć organizmu, ale także w kontekście nadużywania alkoholu (detoks alkoholowy), czy narkotyków. Wówczas detoks jest rozumiany jako podjęcie próby zakończenia dostarczania używki, rozpoczęcie leczenia i odtruwania organizmu, przyzwyczajonego do regularnej podaży środka uzależniającego.

Oczyszczanie organizmu jest potocznym określeniem dla zmian (w tym głównie zmian żywieniowych), których celem jest usprawnienie jego funkcjonowania, polepszenie zadowolenia z własnego ciała i oczyszczenie go z substancji mogących mu zaszkodzić. Właśnie ten rodzaj oczyszczania organizmu jest powodem większości przypadków poszukiwań wsparcia w preparatach dostępnych w aptekach.

Oczyszczanie organizmu - cele
Jak już wspomniano, celem oczyszczania organizmu jest usprawnienie jego funkcjonowania. Musisz być świadomy tego, że każdego dnia narażasz swój organizm na kontakt z substancjami, które mogą mu szkodzić. Mowa oczywiście o kwestiach wpływu z zewnątrz, czyli zanieczyszczeniach środowiska, przebywaniu w zadymionych pomieszczeniach, braku dotlenienia. Ale równocześnie nie możesz zapominać, że sam również możesz sobie szkodzić. Nieprawidłowa dieta (bogata w tłuszcze, produkty nieświeże, wysoce przerobione, modyfikowane, nasycone konserwantami i innymi środkami chemicznymi), brak dbałości o higienę jelit i stres są powodami, dla których twój organizm potrzebuje oczyszczenia. Również zatrucia wszelkimi substancjami: alkoholem, lekami, metalami ciężkimi, środkami chemicznymi, czy pokarmami, wymagają twojej interwencji.

Które narządy biorą udział w oczyszczaniu organizmu?
Oczyszczaniem organizmu z produktów metabolizmu zajmują się nerki, skóra i wątroba. Te narządy niekiedy są przeciążone ilością szkodliwych substancji i potrzebują wsparcia.
Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Oczyszczanie organizmu (detox, detoks) - cel

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi

dziecko się moczy

Dlaczego dziecko 6 letnie się moczy w nocy? Już kilka takich sytuacji było, czy to może być jakaś choroba?.
23-03-2018 09:47
Dodał: limka

co was najbardziej stresuje?

co was najbardziej stresuje i jakie macie swoje sposoby zeby stresować sie mniej?.
26-03-2018 11:17
Dodał: limka

błonnik na odchudzanie

Wspomagał się ktoś z Was przy odchudzaniu błonnikiem? Warto? Jakie daje efekty i który błonnik polecacie?.
04-04-2018 10:33
Dodał: limka
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl