Oczyszczanie organizmu (detox, detoks) - cel

Oczyszczanie organizmu (detox, detoks) - cel

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Zastanawiasz się, czy twój organizm potrzebuje detoksykacji? Może odczuwasz jakieś dolegliwości, które mogą świadczyć o zatruciu? Jaki cel ma oczyszczanie organizmu?

Oczyszczanie organizmu - detoks (detox)
Określenie detoksu, zwykle jest stosowane w odniesieniu do zatruć organizmu, ale także w kontekście nadużywania alkoholu (detoks alkoholowy), czy narkotyków. Wówczas detoks jest rozumiany jako podjęcie próby zakończenia dostarczania używki, rozpoczęcie leczenia i odtruwania organizmu, przyzwyczajonego do regularnej podaży środka uzależniającego.

Oczyszczanie organizmu jest potocznym określeniem dla zmian (w tym głównie zmian żywieniowych), których celem jest usprawnienie jego funkcjonowania, polepszenie zadowolenia z własnego ciała i oczyszczenie go z substancji mogących mu zaszkodzić. Właśnie ten rodzaj oczyszczania organizmu jest powodem większości przypadków poszukiwań wsparcia w preparatach dostępnych w aptekach.

Oczyszczanie organizmu - cele
Jak już wspomniano, celem oczyszczania organizmu jest usprawnienie jego funkcjonowania. Musisz być świadomy tego, że każdego dnia narażasz swój organizm na kontakt z substancjami, które mogą mu szkodzić. Mowa oczywiście o kwestiach wpływu z zewnątrz, czyli zanieczyszczeniach środowiska, przebywaniu w zadymionych pomieszczeniach, braku dotlenienia. Ale równocześnie nie możesz zapominać, że sam również możesz sobie szkodzić. Nieprawidłowa dieta (bogata w tłuszcze, produkty nieświeże, wysoce przerobione, modyfikowane, nasycone konserwantami i innymi środkami chemicznymi), brak dbałości o higienę jelit i stres są powodami, dla których twój organizm potrzebuje oczyszczenia. Również zatrucia wszelkimi substancjami: alkoholem, lekami, metalami ciężkimi, środkami chemicznymi, czy pokarmami, wymagają twojej interwencji.

Które narządy biorą udział w oczyszczaniu organizmu?
Oczyszczaniem organizmu z produktów metabolizmu zajmują się nerki, skóra i wątroba. Te narządy niekiedy są przeciążone ilością szkodliwych substancji i potrzebują wsparcia.
Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Oczyszczanie organizmu (detox, detoks) - cel

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl