Mapa strony
Witaminy i minerały z apteki - na co zwrócić uwagę

Witaminy i minerały z apteki - na co zwrócić uwagę

mgr farmacji Kinga Dziwisz

W aptekach jest ogromny zasób różnych preparatów witaminowych. Większość z nich zawiera także minerały. Czy każdy preparat będzie dla ciebie odpowiedni? Na co powinieneś zwracać uwagę, wybierając preparat witaminowy dla siebie, lub dla swoich bliskich?

Witaminy i minerały w tabletkach
Które witaminy i minerały są potrzebne na co dzień? Można powiedzieć, że wszystko zależy od naszego wieku, stanu (ciąża, laktacja) i stosowanej przez nas diety. Nie możemy zapominać, że to właśnie dieta wpływa na zwiększenie, lub zmniejszenie zapotrzebowania organizmu na większość witamin i minerałów.

Witaminy dla dzieci
Dzieci potrzebują witamin i minerałów, zapewniających ich prawidłowy rozwój i wspomagających odporność organizmu. Wybierając witaminy dla dzieci, zdecyduj się na taki preparat, który nie tylko posiada przeznaczenie do stosowania u dzieci w określonym wieku (informacji szukaj na opakowaniu), ale także spodoba się twojemu dziecku - mogą to być żelki, tabletki do ssania, syropy, czy proszki do rozpuszczania.

Witaminy w ciąży i w okresie laktacji
W przypadku kobiet ciężarnych i karmiących zalecane dzienne spożycie poszczególnych witamin i minerałów jest inne, niż w przypadki osób dorosłych, czy dzieci. Dlatego też coraz więcej producentów tworzy preparaty dobrane specjalnie dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji.

Witaminy dla seniorów
Osoby starsze, stanowią kolejną grupę pacjentów, których zapotrzebowanie na witaminy i minerały jest specyficzne. Często preparaty dla osób starszych są wzbogacane o składniki poprawiające wzrok, dodające witalności, czy wspomagające stawy.

Na co zatem zwracać uwagę dobierając preparat witaminowy?
* Przeznaczenie preparatu. Czy jest on stworzony dla dzieci, ciężarnych, karmiących matek, czy osób starszych.
* Cel przyjmowania preparatu - chcemy przyjmować witaminy na włosy, paznokcie, a może na oczy? Który element funkcjonowanie naszego organizmu potrzebuje wsparcia?
* Skład. Pamiętajmy, że część witamin i minerałów dostarczamy wraz z pożywieniem. Zwróćmy uwagę na to, że witaminy znajdują się w owocach, warzywach, rybach, mięsie, w drożdżach i wielu innych pokarmach. Dlatego też, stosując kilka preparatów, wybierajmy te, które uzupełniają tylko w pewnym procencie dzienne zapotrzebowanie na poszczególne składniki, aby nie dopuścić do przedawkowania witamin i minerałów.
* Preferencje. Czy na pewno odpowiada ci połykanie kolejnych tabletek? A może wolisz wypić roztwór witamin i minerałów?
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl