Witaminy i minerały - dlaczego warto stosować

Witaminy i minerały - dlaczego warto stosować

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Witaminy i minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, gdyż uczestniczą niemalże we wszystkich procesach życiowych. Witaminy oraz biopierwiastki są składnikami większości produkowanych przez organizm enzymów, które regulują wszystkie przemiany chemiczne.

Podstawowym źródłem witamin i minerałów powinna być przede wszystkim pełnowartościowa, zbilansowana dieta, bogata w warzywa, owoce oraz produkty pełnoziarniste, nabiał i mięso. Spożywając wszystkie grupy żywności w odpowiednich proporcjach (zgodnie z piramidą żywienia) masz pewność, że dostarczasz swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów.

Nie zawsze jednak właściwa dieta okazuje się wystarczająca. Jeśli właśnie jesteś w okresie rekonwalescencji po przebytej chorobie, łatwo łapiesz przeziębienia lub po prostu twoja dieta jest niepełnowartościowa, warto w takich sytuacjach sięgać po preparaty witaminowo-mineralne. Ich skład został tak opracowany, aby dostarczać wszystkich niezbędnych związków w odpowiedniej ilości i chronić organizm przed ich niedoborem.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl