Mapa strony
Naturalne witaminy w diecie - jakie produkty spożywać

Naturalne witaminy w diecie - jakie produkty spożywać

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Jeśli chcesz zadbać o prawidłowy poziom witamin w swoim organizmie, poświęć czas na opracowanie zbilansowanej diety. Postaraj się tak komponować posiłki, aby na talerzu znalazły się witaminy ze wszystkich grup.

Witaminy w postaci naturalnej są znacznie lepiej przyswajane przez organizm. Aby zachować jak największą ilość witamin podczas przygotowywania posiłków, staraj się gotować warzywa jak najkrócej, aby chronić cenne związki przez dezaktywacją. Staraj się także krótko przechowywać kupione półprodukty, gdyż wraz z upływem czasu spada stabilność wielu witamin. Podczas przygotowywania posiłków zwracaj uwagę także na rozpuszczalność witamin. Witamin A, D, E i K są rozpuszczalne w tłuszczach, dlatego do ich wchłonięcia niezbędna jest chociaż niewielka ilość tłuszczu.

Doskonałym źródłem witamin są świeże warzywa i owoce, a także produkty pełnoziarniste, mięso oraz ryby. Produkty te powinny być spożywane każdego dnia, gdyż zawierają w swoim składzie cały komplet witamin, niezbędnych do przebiegu większości procesów metabolicznych. Odpowiedni poziom witamin w organizmie to także piękna cera, zdrowa skóra oraz doskonałe samopoczucie.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl