Mapa strony
Multiwitaminy dla dorosłych - jakie warto stosować

Multiwitaminy dla dorosłych - jakie warto stosować

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Apteczne półki uginają się pod preparatami multiwitaminowymi. Ich wybór jest na prawdę tak duży, że często nie wiemy jaki suplement diety będzie dla nas najlepszy.

Witaminy dla dorosłych różnią się nie tylko ceną, ale również składem. Większość z nich jest podobna pod względem ilości i zawartości witamin i minerałów, jednak poszczególne preparaty mogą zawierać substancje dodatkowe, takiej jak:
* Kwasy omega-3 - o doskonałym wpływie ochronnym i przeciwmiażdżycowym na układ sercowo-naczyniowy oraz wzmacniającym odporność organizmu. Polecane są m. in. w prewencji miażdżycy oraz hipercholesterolemii (podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi).
* Lecytynę - która nie tylko poprawia pamięć, zdolności kojarzenia oraz koncentrację, ale również wspomaga metabolizm tłuszczów. Preparaty z lecytyną polecane są zwłaszcza osobom posiadającym problemy ze skupieniem się i zapamiętywaniem.
* Wyciąg z żeń-szenia, którego dobroczynne właściwości znane są od tysięcy lat. Żeń-szeń zwiększa wydolność fizyczną i umysłową, poprawia pamięć, uodparnia nas na stres oraz stymuluje organizm do wytężonej i efektywnej pracy. Suplementy diety z żeń-szeniem warto stosować w stanach przesilenia fizycznego i psychicznego oraz w okresie pogorszenia się sprawności seksualnej.
Jeśli chcesz dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników w optymalnych proporcjach, stosuj suplementy diety regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta, podanymi na opakowaniu. Istotną rolę w suplementacji odgrywa systematyczność.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl