Mapa strony
Co stosować na częste skurcze (m.in. nocne skurcze łydek, skurcze powieki)

Co stosować na częste skurcze (m.in. nocne skurcze łydek, skurcze powieki)

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Często odczuwasz bolesne skurcze? Czy masz wrażenie, że twoja powieka drga?

Co zastosować na skurcze, czyli sposoby na skurcze
Jeżeli często obserwujesz u siebie skurcze mięśni, to nie wystarczą próby doraźnego ich leczenia. Jeśli występują jakiekolwiek tendencje do częstego pojawienia się skurczy, konieczne jest badanie lekarskie i wykonanie analizy krwi. Jaki jest cel tych badań? Otóż celem jest sprawdzenia równowagi elektrolitowej - to znaczy oszacowanie stężenia jonów potasu, magnezu oraz sodu we krwi. W przypadku, gdy nie jest ona wyraźnie zachwiana, lekarz może zalecić ci wprowadzenie do swojej diety suplementów uzupełniających podaż tych pierwiastków. Ponadto warto, abyś zmodyfikował swoją dietę, zwiększając w niej ilość warzyw, owoców, pamiętając równocześnie o dużej podaży płynów. Wspomniane zalecenia dotyczą zarówno skurczów łydek, jak i drgań powieki.

W przypadku, gdy jedynie sporadycznie odczuwasz skurcze, to każdorazowo możesz próbować je złagodzić. W tym celu możesz rozpocząć rozmasowywanie określonego mięśnia za pomocą rąk, lub przy użyciu specjalnych urządzeń.

W najbardziej bolesnym momencie skuteczne są ćwiczenia rozciągające, charakteryzujące się stałą intensywnością. Musisz wówczas rozciągać bolące mięśnie, w kierunku odwrotnym do skurczu. Co to oznacza? Oznacza to, że przy skurczu łydki należy trzymać nogę wyprostowaną, a stopę ugiąć w kierunku kolana. Jak zdarzą ci się skurcze uda, to powinieneś ograniczyć się do rozmasowania bolącego miejsca.

Skuteczna wydaje się również terapia zimnem, które w naturalny sposób działa rozluźniająco, a przede wszystkim przeciwbólowo. Można stosować spraye chłodzące, bądź gotowe kompresy chłodzące.
Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Co stosować na częste skurcze (m.in. nocne skurcze łydek, skurcze powieki)

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl