Mapa strony
Magnez z witaminą B6 - właściwości, działanie i wskazania

Magnez z witaminą B6 - właściwości, działanie i wskazania

mgr farmacji Kinga Dziwisz

W aptekach większość preparatów z magnezem posiada również witaminę B6. Zastanawiałeś się nad tym, dlaczego łączone są te dwa składniki?

Magnez - właściwości i działanie
Magnez jest bardzo istotnym pierwiastkiem dla ludzkiego organizmu. Oddziałuje on na układ krążenia - zmniejszając pobudliwość mięśnia sercowego, chroniąc przed jego niedotlenieniem i niedokrwieniem, przeciwdziała skurczom naczyń, działa przeciwzakrzepowo, a także utrudnia rozwój zaburzeń rytmu serca. Drugim ważnym układem, który potrzebuje wsparcia ze strony magnezu, jest układ nerwowy. Magnez bowiem odpowiada za pobudliwość nerwowo-mięśniową.

Magnez - wskazania
W jakich sytuacjach powinieneś stosować magnez?
* Magnez na stres, podenerwowanie i zmęczenie. Stres, zmęczenie i zdenerwowanie to nieodzowne elementy codzienności, ale można je odczuwać w mniejszym stopniu, właśnie dzięki dostarczaniu magnezu do organizmu.
* Magnez na migreny. Migrena jest wynikiem skurczu naczyń krwionośnych w okolicy czoła. Skurcz ten odczuwany jest jako ból. Działanie przeciwmigrenowe magnezu występuje dzięki zdolności do przeciwdziałania skurczom naczyń.
* Magnez na skurcze mięśni i drganie powiek. Pierwiastek ten wpływa na przekazywanie impulsów nerwowych do tkanki mięśniowej, dzięki czemu skurcze mięśni zostają ograniczone.
* Kawa i magnez. Jeżeli codziennie wypijasz kawę, to prowokujesz usuwanie magnezu z organizmu. Dlatego amatorom kawy zaleca się suplementację magnezu.

Magnez z witaminą B6 - działanie
Witamina B6 jest zestawiana z magnezem w większości preparatów z uwagi na jej zdolność do zwiększania przyswajalności (wchłaniania) magnezu. Umożliwia zatem bardziej efektywne działanie magnezu i utrzymanie jego odpowiedniego poziomu.
Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Magnez z witaminą B6 - właściwości, działanie i wskazania

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Zobacz produkty

Nazwa Cena za 1 opakowanie
MBE 30 kapsułek
PPF HASCO-LEK S
10,94 zł
MBE 60 kapsułek
PPF HASCO-LEK S
16,86 zł
ASMAG B 50 tabletek
-F
8,86 zł
BIO-MAGNEZ 30 tabletek
PHARMA NORD
26,78 zł
Asmag 50 tabl.
-F
7,64 zł

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl