Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na magnez

Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na magnez

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Każdy preparat magnezu ma inną zawartość jonów magnezu. Każdy preparat magnezu ma inne dawkowanie - niektóre powinno się przyjmować raz dziennie, inne kilka razy dziennie. W takim razie jakie jest dzienne zapotrzebowanie na magnez?

Dzienne zapotrzebowanie na magnez
Mówiąc o dziennym zapotrzebowaniu na magnez mamy na myśli ilość jonów magnezu, a nie ilość związku magnezu (np. wodorotlenku magnezu czy mleczanu magnezu).Pamiętajmy, że najlepiej, aby był to związek organiczny, ponieważ lepiej się wchłania niż związek nieorganiczny. Na opakowaniu (lub w ulotce) powinniśmy szukać przeliczenia zawartości związku magnezu, na zawartość jonów magnezu. Bardzo często ilość podawana tuż przy nazwie preparatu jest myląca, bo oznacza ilość związku magnezu, a nie jonów magnezu. Również fakt, że producent zaleca np. 1 tabletkę, nie oznacza, że ta dawka dostarczy nam taką dawkę magnezu, jakiej potrzebujemy. Suplementy mają na celu suplementowanie, a więc uzupełnianie składników, część składników dostarczamy również z pożywieniem. Dlatego producenci mogą zalecać dawkowanie niższe niż dzienne zapotrzebowanie (np. 1 tabletka zawierająca 50 mg jonów magnezu). Na etykiecie suplementu musi się jednak znaleźć informacja, jaki procent dziennego zalecanego spożycia pokrywa 1 tabletka suplementu.

Zapotrzebowanie na magnez dla dzieci jest inne niż dla dorosłych
Przyjmuje się, że dzienne zapotrzebowanie osób dorosłych na jony magnezu wynosi 300 - 400 mg (mniejsza wartość dotyczy kobiet). W zależności od wieku wartości te mogą być nieco odmienne. W przypadku niemowląt zapotrzebowanie na jony magnezu wynosi 30 mg. U dzieci w wieku do trzech lat - 80 mg. Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują 130 mg jonów magnezu. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym - 240 mg. Gimnazjaliści i licealiści mają największe zapotrzebowanie na jony magnezu, a wynosi ono 360 - 410 mg. Kobiety ciężarne oraz karmiące powinny codziennie przyjmować około 310 - 350 mg magnezu.
Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na magnez

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Zobacz produkty

Nazwa Cena za 1 opakowanie
MBE 60 kapsułek
PPF HASCO-LEK S
16,86 zł
MBE 30 kapsułek
PPF HASCO-LEK S
10,94 zł
BIO-MAGNEZ 30 tabletek
PHARMA NORD
26,78 zł
Asmag 50 tabl.
-F
7,64 zł
ASMAG B 50 tabletek
-F
8,86 zł

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Łagodne środki na katar

Jakie znacie łagodne środki na katar? Nie zależy mi na leczeniu objawów tylko przyczyn.
11-04-2014 11:41
Dodał: Amuratu

urządzenie na alergię AllerDMc

http://inovmed.
14-05-2014 14:27
Dodał: ola37

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Co na powiększenie penisa?

Co na powiększenie penisa? jakie leki, tabletki są najskuteczniejsze?.
13-02-2016 11:53
Dodał: Smith
copyright by Vivamax 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl