Zgaga - domowe sposoby leczenia

Zgaga - domowe sposoby leczenia

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Zgaga to naprawdę przykra dolegliwość, która może przytrafić się każdemu. Stresujący, szybki tryb życia, brak czasu na spokojny, pełnowartościowy posiłek mogą w krótkim czasie prowadzić do wystąpienia refluksu żołądkowego, objawiającego się uczuciem palenia w przełyku. Jeśli często dokucza ci zgaga, zamiast sięgnąć po kolejny preparat z apteki, wypróbuj skuteczne, domowe sposoby leczenia zgagi:
* Siemię lniane - które działa powlekająco na błonę śluzową przewodu pokarmowego, chroniąc śluzówkę żołądka oraz przełyku przed szkodliwym działaniem kwasu solnego.
* Zimne mleko bez dodatku cukru - które neutralizuje kwas solny, drażniący śluzówkę przełyku.
* Herbata z mięty - przynosi szybką ulgę, jednak ze względu na właściwości mięty, pobudzające wydzielanie soku żołądkowego, herbatka powinna być stosowana z ostrożnością.
* Spożywanie małych porcji posiłków.
* Przestrzeganie zasad lekkostrawnej diety.
* Unikanie tłustych pokarmów.
* Ograniczenie spożycia słodyczy, słodkich napojów gazowanych oraz owoców i soków cytrusowych, gdyż mogą one nasilać produkcję soku żołądkowego.
* Zapewnienie odpowiedniej pozycji podczas snu (ułożenie głowy i ramion powyżej linii tułowia).
Jeśli jednak domowe sposoby leczenia zgagi nie pomagają, a problem nasila się lub często nawraca, warto udać się do lekarza. W większości przypadków zmiana nawyków żywieniowych oraz stylu życia, pomagają w zwalczeniu przykrych dolegliwości ze strony układu pokarmowego.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl