Bóle stawów - preparaty z apteki

Bóle stawów - preparaty z apteki

mgr farmacji Kinga Dziwisz
Znajdź zamienniki

Chcesz otrzymać 3 wyjątkowe, bezpłatne porady, jak zmniejszyć chroniczny ból stawów? Zapisz się - kliknij tutaj

Ból stawów można ograniczać stosując preparaty zarówno w formie żelu do smarowania, jak i w formie tabletek. Warto, abyś wiedział, że bóle stawów można nie tylko leczyć, ale również można im zapobiegać.

Bóle stawów - leczenie
W przypadku, gdy odczuwasz bolesność stawów musisz najpierw zastanowić się jaka może być przyczyna tych dolegliwości. Czy jest nią uraz (np. uderzenie, stłuczenia)? Czy może nadwyrężyłeś staw w trakcie fizycznej pracy lub większego wysiłku niż zwykle? A może nie masz pewności co do przyczyny bólu? Ustalenie przyczyny jest bardzo istotne, ponieważ decyduje o zastosowaniu odpowiedniego leczenia.

Preparaty z apteki na bóle stawów
W przypadku bólu stawów spowodowanego urazem, warto abyś zastosował żel, spray, lub tabletki do sporządzenia roztworu do okładów, zawierające octanowinian glinu. Działa on ściągająco, niweluje obrzęk, łagodzi ból i powoduje uczucie chłodu w miejscu aplikacji. Dodatkowo, zmniejsza widoczność sińców.

Gdy ból stawów nie został spowodowany urazem, może on wskazywać na rozwijający się stan zapalny w obrębie stawu. Wówczas warto zastosować (doraźnie) preparat o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Możesz zarówno posmarować bolące miejsce maścią lub żelem, albo przyjąć tabletkę. Których składników powinieneś poszukiwać? Głównie ibuprofenu, naproksenu, ketoprofenu (dostępnego już tylko na receptę), diklofenaku sodu lub potasu, bądź kwasu acetylosalicylowego. Wybór preparatu powinieneś uzależnić od własnych preferencji i doświadczeń. Jeżeli przykładowo wiesz, że preparat z ibuprofenem był poprzednim razem za słaby, aby zniwelować ból, to wybierz naproksen, albo diklofenak.

Bóle stawów - profilaktyka
Profilaktyka bólu stawów, to przede wszystkim zadbanie o ich dobrą kondycję. Ważne, abyś nie zapominał o codziennym ruchu. Aktywność fizyczna jest podstawowym sposobem (i równocześnie najtańszym) w walce z dolegliwościami układu ruchu. Spróbuj codziennie poświęcić co najmniej pół godziny na spacer, jazdę na rowerze, pływanie, ćwiczenia rozciągające, czy szybki marsz lub trucht. Wówczas nie tylko ograniczysz trudności związane z poruszaniem się, ale również wzmocnisz stawy, schudniesz, poprawić funkcjonowanie układu oddechowego i układu krążenia.

Drugim ważnym działaniem profilaktycznym jest przyjmowanie preparatów wzmacniających stawy. W składzie tych preparatów powinieneś poszukiwać: glukozaminy, chondroityny, kolagenu, imbiru, kwasu bosweliowego, lub wyciągu z owoców dzikiej róży. Każdy z wymienionych składników działa wzmacniająco i regenerująco na stawy. Dzięki regularności w stosowaniu preparatów zawierających co najmniej jeden z wymienionych składników (a najlepiej jeżeli wybierzesz preparat wieloskładnikowy), twoje stawy będą w znacznie lepszej formie, co uchroni cię przed bólem.

Pamiętaj, że ból stawów, zwłaszcza ten, który nie został spowodowany urazem, może świadczyć o chorobach kości i stawów. Dlatego też, jeżeli często odczuwasz bolesność stawów warto, abyś skonsultował się z lekarzem reumatologiem.

Chcesz otrzymać 3 wyjątkowe, bezpłatne porady, jak zmniejszyć chroniczny ból stawów? Zapisz się - kliknij tutaj
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl