Dieta na wzdęty brzuch

Dieta na wzdęty brzuch

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Wzdęcia to częsta i dokuczliwa dolegliwość, nie powstająca jednak bez przyczyny. Niewłaściwie skomponowana dieta oraz zbyt szybko spożywane posiłki predysponują do występowania wzdęć.

Aby pozbyć się uczucia wzdętego brzucha, zwróć uwagę na to co jesz i jak jesz, a następnie wprowadź kilka nowych nawyków żywieniowych:
* Znajdź czas na jedzenie. Co 3 godziny zjedz posiłek. Mała porcja spożywana częściej będzie efektywniej trawiona, niż duże ilości pokarmu. Kiedy jesz, nie spiesz się, tylko dokładnie rozgryzaj pokarm, połykając jak najmniejsze kęsy. Szybkie jedzenie dużych kęsów sprzyja połykaniu powietrza i powstawaniu wzdęć.
* Stosuj pełnowartościową dietę, bogatą w produkty pełnoziarniste, owoce oraz warzywa (doskonałe źródła błonnika).
* Unikaj słodyczy oraz tłustych, ciężkostrawnych posiłków, a w szczególności dań typu fast - food, które mogą nasilać dolegliwości.
* Każdego dnia spożywaj fermentowane produkty mleczne: kefiry, jogurty, kwaśne mleko. Zawierają one cenne bakterie probiotyczne, które regulują funkcjonowanie przewodu pokarmowego, korzystnie wpływając na perystaltykę jelit.
* Zrezygnuj ze słodkich napojów gazowanych. Zastąp je niegazowaną wodą mineralną lub herbatkami owocowymi.
Pamiętaj, że najlepsze rezultaty likwidowania wzdęć przynosi połączenie nowych, prawidłowych nawyków żywieniowych z regularną aktywnością fizyczna.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl